Bielorusi zdolali Francúzov 3:0, zachránili sa medzi elitou - druhým vypadávajúcim sú Maďari

NETKY.SK • 17 Máj 2016, 18:04 • 2 min

PETROHRAD - Bieloruskí hokejisti sa udržali v elitnej kategórii MS a do A-skupiny I. divízie poslali Maďarsko. Rozhodol o tom utorňajší zápas, v ktorom zdolali Francúzsko 3:0 a získali všetky tri body, hoci im na záchranu stačil aj jeden. V prípade prehry v riadnom hracom čase by sa z elitnej divízie porúčali.

Maďari zaznamenali v Petrohrade prvé víťazstvo na MS po 77 rokoch, keď triumfovali práve nad Bieloruskom 5:2. Lepší vzájomný zápas im napokon nestačil. V pondelok proti Nemcom nezvládli tretiu tretinu a po prehre 2:4 stratili záchranárske tromfy. V áčku sa udržali len jeden rok.

B-skupina (Petrohrad)

Bielorusko - Francúzsko 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Góly: 26. Stas (Linglet, Gotovec), 39. Platt (Linglet), 45. Stas (Linglet, Platt). Rozhodovali: Fraňo (ČR), Öhlund (Švéd.) - Kaderli (Švaj.), Malmqvist (Švéd.), vylúčení: 6:6 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0

zostavy:

Bielorusko: Kovaľ – Ďukov, Gotovec, Jevenko, Lisovec, Chenkeľ, Šinkevič, Ustinenko – S. Kosticyn, Pavlovič, Stepanov – Platt, Stas, Linglet – Gavrus, Kovyršin, A. Kosticyn - Drozd, Kitarov, Demkov - Komarov

Francúzsko: Huet - Auvitu, Moisand, Beron, Dieude Fauvel, Janil, Raux - Fleury, Bellemare, Berthon - Y. Treille, Meunier, S. Treille - Lamperier, Ritz, Claireaux - Betrand, T. da Costa, Bozon

Bielorusi vstúpili do stretnutia svižne a od úvodných sekúnd spustili na francúzsku bránku spŕšku striel. Vedomí si situácie boli v prvej tretine lepší, čo mohlo na jej konci vyvrcholiť vedúcim gólom.

Ten však hlavný rozhodca pre postavenie hráča v bránkovisku neuznal. Pokračujúcu aktivitu Bieloruska napokon korunovala 26. minúta, keď si Lingletovu prihrávku zrazil pred bránku Auvitu a Stas vyriešil zmätok umiestnením puku do siete.

Francúzi sa potom prezentovali silnou fázou so šancami na vyrovnanie, ale neuspeli a v závere druhej tretiny poistil bieloruské vedenie Platt. Po zmene strán zveľadil Stas a definitívne potvrdil bieloruské zotrvanie medzi elitou.