Biele dresy priniesli šťastie! Slovensko zvládlo povinnú jazdu proti Francúzsku

NETKY.SK • 17 Máj 2019, 18:18 • 2 min

KOŠICE/BRATISLAVA - Prvý gól v úvodnej dvadsaťminútovke v košickej Steel aréne strelil v 14. min v presilovej hre Richard Pánik. Päťdesiat sekúnd pred prvou sirénou pridal druhý gól Matúš Sukeľ, ktorý šikovne tečoval strelu Martina Fehérváryho.

V 26. min viedlo Slovensko už 3:0, v presilovej hre Libor Hudáček predviedol ukážkový blafák pred Florianom Hardym. V 33. min Francúzi znížili, keď pri avizovanom vylúčení Erika Černáka Antonin Manavian prestrelil Patrika Rybára.

O dve minúty neskôr Černák opäť fauloval a tentoraz šiel na trestnú lavicu. Jeho vylúčenie po necelej minúte využil mladík z Columbusu Alexandre Texier na druhý gól Francúzska.

Z tretej tretiny prešlo iba 16 sekúnd, keď Pánikova prihrávka našla voľného Černáka a obranca Tampy Bay prestrelil Hardyho - 2:4. O dve a pol minúty sa prvýkrát do streleckej listiny na šampionáte zapísal aj ďalší slovenský obranca Michal Čajkovský. Gól strelil dokonca v oslabení, keď profitoval z výborného forčenkingu Dávida Buca. V 46. min to už bolo 6:2 pre slovneský tím.

Marko Daňo ukážkovo prihral Ladislavovi Nagyovi a najstarší hráč Slovákov pridal svoj druhý gól na šampionáte. Päťminútová gólová smršť vyhnala z bránky Francúzov Hardyho a v 46. min ho nahradil Henri Corentin Buysse. Ten už do konca zápasu neinkasoval napriek viacerým šanciam slovenského tímu. Na konečných 3:6 z pohľadu Francúzov upravil v 58. min Anthony Rech, ktorý trafil pomedzi betóny Patrika Rybára.

A-skupina /Košice/ - piatok:

Francúzsko - Slovensko 3:6 (0:2, 2:1, 1:3)
Góly: 33. Manavian (Hecquefeuille, Bertrand), 36. Texier (Chakiachvili, D. Fleury), 58. Rech (Texier, Dame-Malka) - 14. Pánik (Lantoši, Sekera), 20. Sukeľ (Fehrváry, Tatar), 26. L. Hudáček (Pánik, Černák), 41. Černák (Pánik, Tatar), 43. Čajkovský (Buc), 46. L. Nagy (Daňo, Marinčin)
Vylúčení: 6:2 na 2 min, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Gofman (Rus.), Schukies (Nem.) - Kaderli (Švaj.), Lhotský (ČR), 7440 divákov

Francúzsko: Hardy (46. Buysse) - Chakiachvili, Thiry, Crinon, Hecquefeuille, Janil, Manavian, Dame-Malka - Texier, Guttig, Rech - D. Fleury, Claireaux, T. Bozon - Valier, Treille, Bertrand - Ritz, Berthon, Leclerc - Perret
Slovensko: Rybár - Černák, Sekera, Marinčin, Čajkovský, Koch, Fehérváry - Pánik, L. Hudáček, Tatar - Studenič, Krištof, L. Nagy - Lantoši, M. Sukeľ, M. Daňo - Liška, Buc, Lunter - Zigo