Bayern otočil duel s Mainzom,Mak prihral na gól proti Norimbergu

NETKY.SK • 19 Október 2013, 18:42 • 2 min

BERLÍN - Brémy remizovali s Freiburgom, slovenský reprezentant Karim Guédé v drese hostí presedel zápas na lavičke náhradníkov.

Futbalisti Bayernu Mníchov ani po deviatich kolách nemeckej Bundesligy nenašli premožiteľa. V sobotňajšom stretnutí zdolali na domácom trávniku Mainz hladko 4:1 a s 23 bodmi im patrí vedúca pozícia v tabuľke.
Dortmund vydoloval tri body proti Hannoveru po tesnom víťazstve 1:0. Plný bodový zisk zabezpečil "žlto-čiernym" už v 4. minúte stredopoliar Marco Reus, ktorý premenil pokutový kop. Dortmund spolu s Bayerom Leverkusen majú na svojom konte 22 bodov, teda len o jeden menej ako Bavori.
Norimberg remizoval na ihrisku Eintracht Frankfurt 1:1, pričom na vyrovnávajúci gól hostí prihrával v 86. minúte Josipovi Drmičovi slovenský ofenzívny stredopoliar Róbert Mak. Ten prišiel na ihrisko v 60. minúte. Brémy remizovali s Freiburgom, slovenský reprezentant Karim Guédé v drese hostí presedel zápas na lavičke náhradníkov.
Dno tabuľky okupuje Eintracht Braunschweig, ktorý v sobotu podľahol doma Schalke 2:3. Hostia do 65. minúty prehrávali 1:2, dvomi gólmi v záverečnoj polhodine však zvrátili stav na svoju stranu a nováčikovi súťaže tak nedovolili odlepiť sa zo zóny zostupu.

Sumáre - 9. kolo: Bayern Mníchov - Mainz 05 4:1 (0:1) Góly: 50. Robben, 52. a 82. Müller, 69. Mandžukič - 44. Parker
Eintracht Braunschweig - Schalke 04 2:3 (1:1) Góly: 20. Ademi, 59. Bellarabi - 29. Meyer, 65. Goretzka, 90.+1 Neustädter
Werder Brémy - SC Freiburg 0:0 /za hostí K. Guédé iba na lavičke náhradníkov/
Borussia Dortmund - Hannover 96 1:0 (1:0) Gól: 4. Reus (z 11 m)
Eintracht Frankfurt - 1. FC Norimberg 1:1 (0:0) Góly: 50. Kadlec - 87. Drmič /za R. Mak nastúpil v 60. minúte/