Testovaných na slovensku
159059
Infikovaných na slovensku
1511
Infikovaných svetovo
5591677
Úmrtí svetovo
347944
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
26. máj. 2020Dušan
BratislavaBratislava 11°
Biblia
TV program
Moje Netky
Leonardo Da Vinci
Leonardo Da Vinci
01.07.2013 14:00 Šport
6.časť: Stávkové kancelárie neoberiete stávkami na Manchester United či Real Madrid
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
01.07.2013 14:00 Šport

6.časť: Stávkové kancelárie neoberiete stávkami na Manchester United či Real MadridSíce ešte aj dnes sa sem-tam objaví nejaký multi-talent, ale už to nie je ako v dávnych dobách génia Leonarda da Vinciho, ktorý sa dokázal naraz venovať technike, medicíne, astronómii aj maliarstvu. V novodobom stávkovaní je to podobné, keďže úspešne tipovať desať súťaží v piatich odlišných športoch skrátka nejde.


Dnes stávkové kancelárie ponúkajú už tak rôznorodú škálu možností tipovania rôznych športov, že stávkar, ktorý chce na tipovaní profitovať, si musí vybrať svoju oblasť pôsobnosti. V praxi to teda vyzerá tak, že čím viac stávkarov tipuje danú ligu, tým viac bookmakerov bude proti nim stáť a ostražito sledovať vývoj trhu. V preklade to znamená, že čím je daný šport alebo súťaž atraktívnejšia, tým menšiu šancu má každý jednotlivý stávkar na dlhodobý úspech a profit. Ako príklad uvediem anglickú Premier League, resp. zápasy európskych veľkoklubov a večných favoritov ako Real Madrid, Bayern Mníchov alebo FC Barcelona, na ktoré sa vkladajú obrovské objemy peňazí. Stávkovým kanceláriám sa teda oplatí zamestnávať na takéto súťaže viac odborníkov, ktorí sa venujú iba špecifickým súťažiam a nerozptyľujú sa inými ligami a kurzami. Úspešný tipujúci sa k tomu musí postaviť rovnako a sledovať len určitú súťaž a má tak oveľa vyššie šance na dlhodobý úspech, keďže má vysokú pravdepodobnosť, že mu neunikne žiadna informácia. Tipujúci, ktorí tipujú „celú ponuku“ nemajú šancu ustriehnuť všetky informácie a preto má stávková okrem marže aj ďalšiu výhodu.

Šancu dlhodobo uspieť majú predovšetkým organizované syndikáty, ktoré majú vybudované rozsiahle siete informátorov. Veľké stávkové kancelárie sú si vedomé tohto faktu a preto majú v podmienkach a pravidlách zadefinované, že pri podozrení zo syndikátneho tipovania vám jednoducho zablokujú účet. V Anglicku je napríklad známy stávkový syndikát Tonyho Blooma, ktorý na začiatku dekády riadne oberal miestne stávkové aj ázijských bookmakerov. Dnes, v dobe obrovského rozmachu internetu, sa už stávkovaniu nevenuje a užíva si fandenie druholigovému futbalovému tímu Brighton and Hove, ktorý mu okrem iného patrí, a je profesionálnym hráčom pokru.

Kde má teda šancu uspieť jednotlivec? Predovšetkým na menších trhoch, kde môže využiť rôzne aspekty ako napr. svoj dlhodobý záujem o súťaž alebo znalosti cudzieho jazyka. Ak napríklad fandíte nejakému minoritnému tímu z krajín bývalého Sovietskeho Zväzu alebo viete arabsky či čínsky, tak stávkami na takéto tímy (alebo proti nim) a súťaže, máte oveľa viac šancí zarobiť, ako keď sa budete pokúšať dobehnúť stávkové kancelárie stávkami na Manchester United alebo Real Madrid.
Ďalšia možnosť ako uspieť v stávkovaní, je tipovanie počtu gólov, bodov, rohových kopov alebo žltých kariet, keďže sú to všetko väčšinou doplnkové stávkové príležitosti a nie sú u bookmakerov prvoradé. Samozrejme to neznamená, že nemôžete vsádzať na United alebo Real, ale ak sa rozhodnete dlhodobo bojovať na tomto poli, tak budete potrebovať veľa šťastia, lebo váš boj bude z dlhodobého hľadiska oveľa ťažší.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  internetNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok