ViOn Z. Moravce-Vráble - Slovan Bratislava 3:2 v 13. kole

NETKY.SK • 21 Október 2017, 22:56 • 2 min

BRATISLAVA - Stretnutie proti veľkému favoritovi začali domáci bez rešpektu.

ViOn Zlaté Moravce-Vráble - Slovan Bratislava 3:2 (2:1)

Góly: 9. a 45. Ewerton, 61. Karlík - 27. Hološko, 62. Čavrič. Rozhodovali: Horváth - Vorel, Štrbo, ŽK: Mateus, Bariš, Urgela – Čikoš, Holman, Droppa, ČK: 72. Holman po dvoch ŽK, 90. Kubík za nešportové správanie (obaja Slovan), 1816 divákov.

ViOn Zlaté Moravce-Vráble: Kováč – Záhumenský, Nikolič, Karlík, Chren - Szymonowicz – Ewerton (90.+2 Horník), Bariš, Mateus (75. Cleber), Gešnábel (85. Sládek) – Urgela

Slovan Bratislava: Greif – Čikoš (84. Kubík), Sekulič, Rundič, Chouchoumis – Savičevič (56. Čavrič), Droppa, Holman, Oršula - Vittek (13. Hološko) - Mareš

Už v 3. minúte brankár Greif zaváhal s rozohrávkou, ale Urgela koncovku nezvládol. Do vedenia išli domáci v 9. minúte. Karlík rozohral štandardnú situáciu, Urgela sklepol Ewertonovi a ten z 13 m prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Vyrovnanie priniesla 27. minúta, keď Chouchoumisov center z ľavej strany našiel na hranici malého vápna nekrytého Hološka a ten presnou hlavičkou prekonal Kováča. V 37. minúte sa v nádejnej pozícii ocitol Bariš, z ôsmich metrov však netrafil bránu. V 45. minúte rozohral Karlík rohový kop, lopta presne sadla na hlavu Ewertona a ten parádne od brvna naklonil misky váh opäť na stranu ViOnu.

Po zmene strán to boli "belasí", ktorí sa tlačili pred pokutové územie domácich. V 52. minúte vyskúšal šťastie Oršula, ale jeho strelu Kováč na dvakrát kryl. V 58. minúte mohlo byť vyrovnané. Na Čikošov center si nabehol Hološko, z troch krokov však prestrelil prázdnu bránu. Po hodine hry predviedli domáci parádnu akciu po osi Gešnábel - Mateus s gólovou kocovkou Karlíka. "Belasí" sa vrátili do zápasu okamžite, keď striedajúci Čavrič aj s pomocou Nikoličovho teču znížil na 2:3. V 72. minúte sa po druhej žltej karte z hracej plochy porúčal Holman. V 79. minúte sa dostal k strele Čavrič, ale jeho prudkú strelu z uhla Kováč vyrazil. V 87. minúte sa Urgela preštrikoval obranou Slovana, ponúkol 'gólovku' Barišovi, ten však z malého vápna prestrelil. V nadstavenom čase spálil tutovku Hološko. V 90. minúte videl červenú kartu aj druhý hráč Slovana Kubík. V nervóznom a hektickom závere si už hráči ViOnu zaslúžené tesné víťazstvo ustrážili.