Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
13. aug. 2020Ľubomír
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
12.03.2019 12:25 Environetky
Veľký krok malého slovenského mesta: Na svojom území úplne zakázalo cirkusy!
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
12.03.2019 12:25 Environetky

Veľký krok malého slovenského mesta: Na svojom území úplne zakázalo cirkusy!Ochrancovia zvierat tento rázny krok veľmi ocenili, príklad by si mali vziať aj ostatné mestá.


Cirkusy zabávajú ľudí už od nepamäti. Najväčšej obľube sa tešili v časoch, kedy ešte neexistovala televízia ani iné zábavné média, a tak bol príchod cirkusu do mesta veľkou udalosťou. V poslednom období sa však v spoločnosti ozývajú čoraz hlasnejšie protesty proti ich fungovaniu. Ochrancovia zvierat totiž nesúhlasia s necitlivým zaobchádzaním so zvieratami.

 

 

Aj Slovensko odsúhlasilo zákaz využívania divo žijúcich zvierat v rámci cirkusových vystúpení, ten však stále čaká na vy­hlášku mi­nis­ter­stva pô­do­hos­po­dár­stva, preto zatiaľ nie je možné uplatniť ho v praxi. Mesto Pezinok však otázku týrania zvierat pre zábavu publika vzalo do vlastných rúk.

 

Nový pezinský primátor Igor Hia­nik sa rozhodol, že nevydá povolenie pre cirkus, ktorý na území mesta plánoval sériu predstavení. Mesto si totiž stanovilo podmienku, že vystúpiť tu môžu len také cirkusy, ktoré v rámci svojich predstavení nevyužívajú žiadne zvieratá. Nakoľko nebola splnená, predstavenia sa v Pezinku neuskutočnia.

 

 

Veľké zvieratá, slony alebo levy, ktorých prirodzeným prostredím je niečo úplne iné ako stiesnené priestory klietok, sa presúvajú z miesta na miesto desať mesiacov v roku. Sú v permanentnom strese a podrobujú sa tvrdej a bolestivej drezúre. Naozaj sa následne dá na ich vystúpenia nahliadať ako na zábavu? Podobné opatrenia by stáli za zváženie aj v ostatných slovenských zastupiteľstvách.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: netky IK

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok