Béla
Bugár
3.1%

Zuzana
Čapútová
40.6%

Eduard
Chmelár
2.8%

Štefan
Harabin
14.4%

Marian
Kotleba
10.4%

Milan
Krajniak
2.8%

František
Mikloško
5.7%

Róbert
Švec
0.3%

Bohumila
Tauchmannová
0.2%

Juraj
Zábojník
0.3%

Maroš
Šefčovič
18.7%

Ivan
Zuzula
0.2%

Martin
Daňo
0.5%
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
21. mar. 2019Blahoslav
BratislavaBratislava 12°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
12.03.2019 12:25 Environetky
Veľký krok malého slovenského mesta: Na svojom území úplne zakázalo cirkusy!
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
12.03.2019 12:25 Environetky

Veľký krok malého slovenského mesta: Na svojom území úplne zakázalo cirkusy!Ochrancovia zvierat tento rázny krok veľmi ocenili, príklad by si mali vziať aj ostatné mestá.


Cirkusy zabávajú ľudí už od nepamäti. Najväčšej obľube sa tešili v časoch, kedy ešte neexistovala televízia ani iné zábavné média, a tak bol príchod cirkusu do mesta veľkou udalosťou. V poslednom období sa však v spoločnosti ozývajú čoraz hlasnejšie protesty proti ich fungovaniu. Ochrancovia zvierat totiž nesúhlasia s necitlivým zaobchádzaním so zvieratami.

 

 

Aj Slovensko odsúhlasilo zákaz využívania divo žijúcich zvierat v rámci cirkusových vystúpení, ten však stále čaká na vy­hlášku mi­nis­ter­stva pô­do­hos­po­dár­stva, preto zatiaľ nie je možné uplatniť ho v praxi. Mesto Pezinok však otázku týrania zvierat pre zábavu publika vzalo do vlastných rúk.

 

Nový pezinský primátor Igor Hia­nik sa rozhodol, že nevydá povolenie pre cirkus, ktorý na území mesta plánoval sériu predstavení. Mesto si totiž stanovilo podmienku, že vystúpiť tu môžu len také cirkusy, ktoré v rámci svojich predstavení nevyužívajú žiadne zvieratá. Nakoľko nebola splnená, predstavenia sa v Pezinku neuskutočnia.

 

 

Veľké zvieratá, slony alebo levy, ktorých prirodzeným prostredím je niečo úplne iné ako stiesnené priestory klietok, sa presúvajú z miesta na miesto desať mesiacov v roku. Sú v permanentnom strese a podrobujú sa tvrdej a bolestivej drezúre. Naozaj sa následne dá na ich vystúpenia nahliadať ako na zábavu? Podobné opatrenia by stáli za zváženie aj v ostatných slovenských zastupiteľstvách.reklama


Zdroj: netky IK

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok