Slovenky deklasovali Kazachstan 11:3, Ihňaťová 4+1

NETKY.SK • 30 Marec 2011, 07:38 • 2 min

Slovenské reprezentantky zvíťazili v utorok v ruskom Dmitrove na turnaji I. divízie hokejových majstrovstiev sveta hráčok do 18 rokov nad Kazachstanom hladko 11:3. Zverenky trénera Stanislava Kubuša, ktoré obhajujú bronzové medaily z Piešťan, si udržali stopercentnú bilanciu, v prvom dueli v pondelok zvíťazili 1:0 nad Nórskom.

Slovensko - Kazachstan 11:3 (5:2, 3:0, 3:1)
      Góly: 7. Štofanková (Lúčová), 14. Fortunová (Balašová, Laliková), 16. Ihňaťová, 18. Ihňaťová (Mikesková), 19. Mikesková, 22. Latečková (Bondorová), 23. Laliková (Ihňaťová, Fortunová), 35. Ihňaťová (Fortunová), 44. Štofanková, 47. Mikesková, 57. Ihňaťová (Balašová) - 5. Assimovová, 6. Ryspeková, 51. Kartanbajevová. Rozhodovali Morrisová (USA) - Minakovská (Lot.), Mollenová (Hol.), vylúčené: 8:9, presilovky: 5:1, oslabenia: 3:0, 150 divákov

Slovenky už po šiestich minútach prehrávali 0:2, ale ešte do konca tretiny otočili na 5:2 a súperky prevýšili aj v ďalších dvoch dejstvách. Až štyrmi gólmi a jednou asistenciou sa prezentovala Viktória Ihňaťová, Slovenky dali až osem gólov počas vylúčenia niektorej zo strán - päť kusov nastrieľali v presilovkách a ďalšie tri vo vlastnom oslabení.