Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
8. aug. 2020Oskár
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Každý hlas je dôležitý, a malo by to zaujímať hlavne mladých ľudí, ktorí si volia svoju budúcnosť v tejto krajine.
Každý hlas je dôležitý, a malo by to zaujímať hlavne mladých ľudí, ktorí si volia svoju budúcnosť v tejto krajine.
24.02.2020 14:32 Parlamentné voľby 2020
Školy vyzývajú mladých ľudí, aby vo voľbách využili svoj hlas
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
24.02.2020 14:32 Parlamentné voľby 2020

Školy vyzývajú mladých ľudí, aby vo voľbách využili svoj hlasBRATISLAVA - Študentská rada s viac ako 70 ďalšími organizáciami vyzýva vysokoškolských študentov a študentov stredných škôl ktorí už majú 18 rokov, alebo tento vek dovŕšia v deň volieb, aby prišli 29. februára k volebným urnám.


Jasné vízie

Mali by voliť politické subjekty, ktoré majú jasné vízie pre zlepšenie vysokoškolského prostredia na Slovensku. "Strany, ktoré nerešpektujú akademické slobody, spochybňujú hodnotu vzdelávania a výskumu, nie sú ochotné viesť dialóg, nepredstavujú riešenie problémov," tvrdí rada.

 

 

Výzva pre študentov 
"My, dolupodpísané študentské spolky, organizácie, študentské časti akademických senátov fakúlt a univerzít a zástupcovia študentov, vyzývame všetkých mladých ľudí, aby využili svoj hlas v nadchádzajúcich voľbách do Národnej rady SR." Z prejavu ďalej vyplýva, že mladí voliči dlhodobo patria medzi najmenej zastúpené skupiny pri voľbách, pritom je to práve ich budúcnosť, o ktorej sa v nich rozhoduje. "Očakávame, že nová vláda bude vytvárať na Slovensku prostredie, v ktorom budeme chcieť zostať žiť, študovať, pracovať a rozvíjať našu krajinu," uvádzajú organizácie.

 

 

Slobodné rozhodnutie

Podľa nich je dôležité, aby sa o zmenách v školstve viedla celospoločenská diskusia. Štát by za žiadnych okolností nemal zasahovať do akademických slobôd jednotlivých vzdelávacích a vedeckých inštitúcií a všetci študenti by mali mať možnosť získať vzdelanie v programe podľa ich slobodného rozhodnutia. 

 

Žiadna konkrétna strana 
Organizácie neuviedli, ktoré politické strany odporúčajú. "Apelujeme na všetkých, ktorí 29. februára 2020 pristúpia k volebným urnám, aby svoj hlas využili zodpovedne," dodali.

 

 

Parlamentné voľby budú na Slovensku najbližšiu sobotu. O dôveru občanov sa v nich uchádza 24 politických strán a hnutí.
 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/Netky Lukáš Čief

Foto:  TASR, Facebook, PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok