Real v mestskom derby nezaváhal, Ronaldo hetrikom predstihol Messiho

NETKY.SK • 12 Apríl 2012, 06:57 • 2 min

Real v mestskom derby nezaváhal, Ronaldo hetrikom predstihol Messiho - Futbal Futbalisti FC Valencia vyhrali v stredajšom zápase 33. kola španielskej Primera division nad Rayom Vallecano 4 1 a poskočili v tabuľke na tretie miesto znamenajúce účasť v Lige

Futbalisti FC Valencia vyhrali v stredajšom zápase 33. kola španielskej Primera division nad Rayom Vallecano 4:1 a poskočili v tabuľke na tretie miesto znamenajúce účasť v Lige majstrov. Štvrtá Malaga má však o dva body menej a jeden zápas k dobru.
      Najmä vďaka hetriku Cristiana Ronalda vyhral Real Madrid nevyspytateľné mestské derby nad Atleticom 4:1 a na čele súťaže má opäť štvorbodový náskok pred FC Barcelonou. Na štadióne Vicente Calderona otvoril portugalský snajper skóre v 25. minúte, keď priamy kop z dobrých 30 metrov poslal nezadržatelne k ľavej žrdi domácej brány. V drese Atletica sa o vyrovnanie postaral prudkou hlavičku Kolumbijčan Radamel Falcao, pre ktorého to bol 21. ligový gól v sezóne. Lenže už o 13 minút neskôr poslal spoza šestnástky pod brvno nechytateľný projektil opäť Ronaldo a bolo 1:2. Pre kanoniera "bieleho baletu" to bol 39. gól v Primera division v tejto sezóne, čím vyrovnal zápis Lionela Messiho z FC Barcelona. Neskôr v 83. minúte domáci zbytočne faulovali v šestnástke Gonzala Higuaina a Ronaldo bezpečne vstietil z penalty jubilejný 40. ligový gól a súčasne jedenásty z pokutového kopu. V závere ešte po časovanej prihrávke od Ronalda prestrelil brankára Atletica striedajúci žolík Jose Maria Callejon.