Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
14. aug. 2020Mojmír
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Rakúsky kancelár Sebastian Kurz
Rakúsky kancelár Sebastian Kurz
19.05.2019 09:44 Zahraničie
Rakúsky kancelár Sebastian Kurz požiadal o predčasné voľby
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
19.05.2019 09:44 Zahraničie

Rakúsky kancelár Sebastian Kurz požiadal o predčasné voľbyVIEDEŇ - Rakúsky kancelár Sebastian Kurz požiadal o predčasné voľby. Stalo sa tak po tom, čo vicekancelár Heinz-Christian Strache rezignoval na svoju funkciu pre video, na ktorom ponúka vládne zákazky údajnej ruskej investorke, a následne sa rozpadla vládna koalícia.


Kancelár oznámil, že požiadal prezidenta Alexandra Van der Bellena, aby určil čo najskorší termín nových volieb. "Po včerajšom videu musím úprimne povedať: čo je veľa, to je veľa. Závažnou časťou tohto (videa) je postoj voči zneužitiu moci, voči narábaniu s peniazmi daňových poplatníkov, voči médiám v tejto krajine," vyjadril sa Kurz s tým, že ho na videu tiež urazili.

Stracheho krajne pravicová a protiimigračná Slobodná strana Rakúska (FPÖ) je menším partnerom v rakúskej vládnej koalícii, v ktorej je s Kurzovou stredopravou Rakúskou ľudovou stranou (ÖVP). Kancelár počas sobotňajšej tlačovej konferencie uviedol, že rokoval s ostatnými predstaviteľmi z FPÖ, ale tí neboli ochotní urobiť zmeny, ktoré Kurz považoval za potrebné pre udržanie koalície. Ako ďalej uviedol, možná koalícia so sociálnymi demokratmi by neumožnila rakúskej vláde vykonávať svoju politiku týkajúcu sa obmedzovania dlhu a daní.