Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
30. sep. 2022Jarolím
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Demonštranti v Bratislave.
Demonštranti v Bratislave.
02.09.2021 06:11 Domov
Protesty sa konali v Košiciach i Bratislave. Polícia použila slzotvorný plyn
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
02.09.2021 06:11 Domov

Protesty sa konali v Košiciach i Bratislave. Polícia použila slzotvorný plynKOŠICE/ BRATISLAVA - Na Hlavnej ulici v Košiciach sa v stredu konali tri protesty. Jeden z nich, protivládny, organizovala strana Smer-SD, ďalší, rovnako proti súčasnej vláde, mimoparlamentná strana Republika a tretí, ktorého cieľom bolo vyjadriť nesúhlas so spomenutými dvoma protestmi, zvolala neformálna občianska skupina Otvorené Košice. Demonštranti protestovali taktiež v Bratislave.


Protesty v Košiciach

Počas stredajších protestných zhromaždení v Košiciach musela polícia riešiť dva incidenty. Okrem nich, boli zhromaždenia pokojné, bez zranení a narušenia verejného poriadku. "Počas zhromaždenia jedna osoba v dave narúšala pokojný priebeh. Výzvu polície, aby preukázala svoju totožnosť, neuposlúchla. Za účelom zistenia totožnosti policajti osobu v zmysle zákona o Policajnom zbore predviedli na policajné oddelenie. Po zistení totožnosti bola prepustená," uviedla hovrkyňa Mésarová.

 

 

Polícia zasahovala aj v súvislosti s incidentom pri jednej z reštaurácií v centre mesta, ktorý však nesúvisel so žiadnym verejným zhromaždením. "Jednu osobu, podozrivú zo spáchania protiprávneho konania, policajti predviedli na útvar Policajného zboru. Vyšetrovanie prebieha." 

 

 

V oboch prípadoch boli podľa hovorkyne voči osobám použité donucovacie prostriedky, pretože kládli aktívny odpor. Počas služobného zákroku však neutrpeli žiadne zranenia. Bezpečnostné opatrenia polície v Košiciach boli o 19.00 h ukončené.

 

 

Protesty v Bratislave

Polícia musela použiť slzotvorný plyn voči časti demonštrantov, ktorí blokovali cesty na Hodžovom námestí v Bratislave. Niektorí demonštranti sa totiž správali k policajtom agresívne a nadávali im. Došlo aj k potýčkam medzi demonštrujúcimi a políciou. Pri jednej z nich musela polícia v sebaobrane zakročiť a použiť pelendreky či slzotvorný plyn. Niekoľko stoviek demonštrantov blokovali cesty v okolí Hodžovho námestia.

 

 

 

Polícia zadržala v Bratislave štyroch ľudí z davu protestujúcich. "Na komunikácii s občanmi sa aktívne podieľajú aj policajti antikonfliktného tímu," poznamenala polícia.

 

Pre blokáciu ciest v okolí Hodžovho námestia demonštrantmi bolo podľa polície neprejazdné Suché mýto a okolie Hodžovho námestia. "Vodičov vyzývame, aby sa týmto úsekom vyhli," vyzývala polícia..

 

 

V Bratislave sa pri príležitosti Dňa Ústavy SR konali viaceré protestné zhromaždenia. Niekoľko stoviek ľudí demonštrovalo pred Prezidentským palácom. Neskôr sa dav presunul pred Národnú radu SR a potom späť na Hodžovo námestie i na Námestie slobody.

 

 

Krátko po 16.00 demonštranti zablokovali cesty v okolí Hodžovho námestia a s blokáciou pokračovali aj na Staromestskú ulicu smerom na Most SNP. Na tejto ulici im v ďalšom postupe zabránila polícia a dav vytlačila späť na Hodžovo námestie. Polícia voči blokácii na Hodžovom námestí zatiaľ nezakročila. Musela však použiť slzotvorný plyn aj pelendreky voči agresívnej časti demonštrantov, ktorá fyzicky i slovne napádala policajtov.

 

Prečítajte si: Ficov protest v Košiciach je pokojný. Zúčastnilo sa ho približne 6 000 ľudí

 

Časť demonštrantov blokovala okrem Hodžovho námestia v Bratislave aj Šancovú ulicu, ktorá je jednou z hlavných dopravných tepien v meste, a okolie železničnej Hlavnej stanice. 

 

 

Policajní ťažkoodenci začali krátko pred 19.00 postupne vytláčať protestujúci dav, ktorý takmer tri hodiny blokoval cesty v okolí Hodžovho námestia v Bratislave. Na mieste bolo aj policajné vodné delo. Polícia pred zásahom niekoľkokrát ľudí vyzvala, aby cestu prestali blokovať a upustili od protiprávneho konania. 

 

Krátko pred 19.30 h sa podarilo opäť obnoviť dopravu v okolí Prezidentského paláca. Pri večernom zásahu polícia zadržala tri osoby. "Policajti opakovane vyzývali účastníkov zhromaždenia, ktorí blokovali križovatku na Suchom mýte. Z dôvodu protiprávneho konania boli následne zo Štefánikovej ulice obmedzené na osobnej slobode tri osoby, ktoré policajti následne eskortovali na policajné oddelenie," uviedla bratislavská polícia. Jednou zo zadržaných je aj organizátorka protestov, ktoré sa konali v poslednom období na Hodžovom námestí.

 

 

Zdravotní záchranári ošetrili počas stredajších protestov v Bratislave tri osoby. Potvrdila to hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová. Išlo o jednu ženu a dvoch mužov. "Žena utrpela úraz hlavy. Bola prevezená do nemocnice. Jeden z mužov mal taktiež poranenú hlavu. Bol ošetrený na policajnej stanici. Prevoz do nemocnice odmietol." Druhý muž mal podľa jej slov poranený krk. Záchranári ho odviezli do nemocnice.

 

 

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/ Netky KP

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok