Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
27. nov. 2021Milan
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
ilustračné
ilustračné
09.12.2020 15:28 Domov
Poznáme víťazov CENY ITAPA pre tento rok
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
09.12.2020 15:28 Domov

Poznáme víťazov CENY ITAPA pre tento rokBRATISLAVA - Verejnosť už pozná víťazov súťaže pre rok 2020.


Počas trojdňového Medzinárodného kongresu ITAPA, ktorý v Bratislave prebieha od pondelku, sa včera odovzdávala aj CENA ITAPA za rok 2020. 

 

Tento rok sa ceny udeľovali v dvoch kategóriách a to v kategórii Najlepší projekt digitalizácie spoločnosti a v kategórii Najinovatívnejší IT projekt. 

 

Čítajte tiež: Vicepremiérka Veronika Remišová opísala svoju dôležitú misiu. Toto si veľmi želá dosiahnuť

 

Výhercovia v prvej kategórii


Prvé miesto v kategórii digitalizácie vyhral projekt Open Data Bratislava, z dielne Magistrátu hlavného mesta. Napriek tomu, že portál bol spustený len v septembri tohto roku, sprístupňuje dôležité dáta pre celú verejnosť zdarma.

 

Ľudia si na ňom môžu nájsť napríklad aj to, koľko ľudí a v ktorých mestských častiach je infikovaných vírusom COVID-19. Kde všade sa nachádzajú automaty na lístky či cyklotrasy. Mená poslancov v Bratislave, zmluvy mesta Bratislava, či informácie k daniam. Stránka ponúka dáta v jedenástich rôznych oblastiach.


„Keďže tento portál pomôže všetkým obyvateľom k získaniu podrobnejších a prehľadnejších dát o meste, považujem ho za mimoriadne úspešný. O to väčšmi, že sme ho realizovali vlastnými silami a splnili sme tak aj náš volebný sľub,“ vyhlásil pri oceňovaní primátor hlavného mesta Matúš Vallo.

 

Druhé miesto získal Slovensko.Digital, s portálom, ktorý pomáha ľuďom vybaviť úradné záležitosti elektronicky, efektívne a rýchlo. 


Tretie miesto obsadil projekt IS COVID, ktorý len v priebehu 10 dní vytvorila spoločnosť Asseco Central Europe.
Tento projekt prepája laboratóriá s centrálnou evidenciou COVID-19. Zabezpečuje tak konsolidáciu výsledkov z laboratórií. Prepája 36 RÚVZ  so súkromnými, štátnymi aj vedeckými laboratóriami v nemocniciach.


Špeciálna cena poroty


Špeciálnu cenu poroty získala spoločnosť Microsoft, ktorej sa počas prvej vlny koronakrízy podarilo nasadiť službu Office 365 a platformu MS Teams pre dištančnú formu štúdia, do viac než 1 870 škôl. Projekt Microsoftu využilo 240-tisíc používateľov, pričom vyškolených bolo 3 920 pedagógov.

 

Výhercovia v druhej kategórii


Výskumno-vývojové, informačné a vzdelávacie centrum s projektom HandCubeKeys, špeciálne upravenej klávesnice, ktorá zlepšuje digitálne podmienky pre zdravotne znevýhodnených i starších ľudí. 


Špeciálnu cenu poroty v tejto kategórii,  získala spoločnosť Inovuj a to s aplikáciou Digitálny rehabilitačný terapeut . Aplikácia dokáže diagnostikovať úroveň parézy pacienta, stanoviť mu na mieru liečebný program a následne sledovať a korigovať jeho rehabilitačné cvičenie. 

 

Cenu Rádia Slovensko na ITAPA 2020 získal projekt spoločností PosAm a Datalan-mID. Namiesto osobnej návštevy úradu si stačí nainštalovať aplikáciu, overiť identitu a autorizovať potrebné dokumenty elektronickým ekvivalentom vlastnoručného podpisu. 

 

Ditec opportunity award for it young ladies

 

Táto cena sa udeľovala druhým rokom. Spoločne ju vyhlasujú spoločnosť DITEC a Občianske združenie Aj Ty v IT. 


Ide o špeciálnu cenu určenú pre mladé ženy so záujmom o IT, ktoré ju mohli získať za esej alebo prezentáciu na tému „Čo vedia ženy priniesť pre IT“. Porotu najviac zaujalo spracovanie témy študentkou Gymnázia Bílikova v Bratislave Karolínou Kollárovou.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Ida Železníková/ SITA

Foto:  pixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok