Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
18. apr. 2021Valér
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
K novele sa kabinet vrátil po pol roku.
K novele sa kabinet vrátil po pol roku.
18.02.2021 17:25 Domov
Pokuty pre vodičov bez elektronickej diaľničnej známky majú byť prehľadnejšie
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
18.02.2021 17:25 Domov

Pokuty pre vodičov bez elektronickej diaľničnej známky majú byť prehľadnejšieBRATISLAVA - Sankcionovanie prevádzkovateľov vozidiel, ktorí neuhradili elektronickú diaľničnú známku, by malo byť už čoskoro efektívnejšie. Umožniť to má vládou schválený návrh novely zákona o diaľničnej známke z dielne ministerstva dopravy.


Pokutu za neuhradenie diaľničnej známky by podľa návrhu malo byť možné uložiť do dvoch rokov, odkedy sa príslušný okresný úrad dozvedel o porušení tejto povinnosti. Najneskôr však do troch rokov odo dňa porušenia povinnosti.

 

 

K novele sa kabinet vrátil po pol roku, odkedy bola v auguste minulého roka z rokovania vlády stiahnutá. Parlament návrh prerokuje v skrátenom legislatívnom procese, pričom kabinetom aktuálne schválená novela zákona o diaľničnej známke by mala nadobudnúť účinnosť dňom vyhlásenia.

 

Aj kvôli opatreniam 
Zákon o zlepšovaní podnikateľského prostredia zameraný na zamedzenie šírenia ochorenia COVID-19 s účinnosťou od 21. júla 2020 podľa rezortu dopravy výrazne zredukoval možnosť efektívneho postihovania prevádzkovateľov vozidiel za nesplnenie povinnosti úhrady diaľničnej známky.

 

 

V súčasnosti možno pokutu uložiť do 60 dní odo dňa porušenia povinnosti, teda do 60 dní právoplatne rozhodnúť o pokute, čo je podľa rezortu pri dodržaní príslušných procesných ustanovení zákona o správnom konaní (správny poriadok) v praxi takmer nevykonateľné.
 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/Netky Lukáš Čief

Foto:  Facebook, PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok