Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
31. mar. 2023Benjamín
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
30.01.2023 14:53 Domov
Odtučnený prášok zo svrčka domového bude môcť byť v chlebe aj cestovinách
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
30.01.2023 14:53 Domov

Odtučnený prášok zo svrčka domového bude môcť byť v chlebe aj cestovináchKomisia Európskej únie vydala výkonné nariadenie (EÚ) 2023/5 z 3. januára 2023, ktorým povoľuje umiestnenie čiastočne odtučneného prášku zo svrčka domového Acheta domesticus ako novej potraviny na trh. Tým sa tiež mení výkonné nariadenie (EÚ) 2017/2470.


V rámci Únie sa môžu umiestňovať na trh iba nové potraviny, ktoré sú povolené a zaradené do únijného zoznamu, ako stanovuje nariadenie (EÚ) 2015/2283. Výkonným nariadením Komisie (EÚ) 2017/2470 sa zriadil únijný zoznam povolených nových potravín.

 

Spoločnosť Cricket One Co. Ltd predložila Komisii žiadosť o umiestnenie čiastočne odtučneného prášku zo svrčka domového Acheta domesticus ako novej potraviny na trh Únie v júli 2019. V žiadosti bola požiadavka povolenia na použitie čiastočne odtučneného prášku vo viacerých potravinách, ako sú viaczrnný chlieb a rožky, cereálne tyčinky, suché premixy na pečenie, sušienky, spracované zemiakové výrobky, pizzy, sušené plnené a neplnené cestoviny, omáčky, jedlá z strukovín a zeleniny, nápoje podobné pivu, čokoládové cukrovinky, orechy, olejnaté semená, snacky a mäsové prípravky pre bežnú populáciu.

 

Po preskúmaní žiadosti Komisia dospela k záveru, že čiastočne odtučnený prášok zo svrčka domového Acheta domesticus spĺňa požiadavky na nové potraviny a môže byť umiestnený na trh Únie. Výkonné nariadenie (EÚ) 2023/5 teda povoľuje umiestnenie čiastočne odtučneného prášku zo svrčka domového Acheta domesticus ako novej potraviny na trh.reklama


Zdroj: https://eur-lex.europa.eu/ Lucy

Foto:  pixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok