Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
21. jún. 2021Alojz
BratislavaBratislava 21°
Biblia
TV program
Moje Netky
Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák
Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák
18.07.2019 07:11 Domov
Miroslav Lajčák sa stretol s predsedami VZ OSN, radili novému kolegovi
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
18.07.2019 07:11 Domov

Miroslav Lajčák sa stretol s predsedami VZ OSN, radili novému kolegoviNEW YORK - Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák sa včera zúčastnil dôležitých rokovaní Valného zhromaždenia OSN v New Yorku.


Stretol sa tu s predsedníčkou aktuálneho 73. zasadnutia Valného zhromaždenia OSN Maríou Fernandou Espinosovou Garcésovou, so zvoleným predsedom nastávajúceho 74. zasadnutia VZ OSN Tijjanom Muhammadom-Bandem, i s ďalšími dvoma bývalými predsedami Josephom Deissom a Petrom Thomsonom (65. a 71. VZ OSN).

 

Kolegovia spoločne debatovali ohľadom osobných skúseností, ale aj o tom, ako by bolo možné posilniť Valné zhromaždenie. Chceli by predovšetkým posilniť inštitucionálnu pamäť úradu predsedu Valného zhromaždenia, o zabezpečiť efektívne odovzdávanie úradu, ako aj o koordináciu tohto úradu s hlavnými orgánmi OSN. Toto stretnutie však prebehlo predovšetkým s jedným cieľom – odovzdať skúsenosti a rady novozvolenému predsedovi 74. VZ OSN Muhammadovi-Bandemu.

 

 

V tejto súvislosti sa Miroslav Lajčák vyjadril, že najdôležitejšie je, aby osobné priority predsedu zodpovedali tomu, čo bude chcieť dosiahnuť ako predseda. „Implementácia vlastných priorít napĺňaním určeného mandátu je najefektívnejší spôsob realizácie svojich cieľov a vízii,“ uviedol Lajčák, ktorý pôsobil ako predseda 72. VZ OSN od septembra 2017 do septembra 2018.

 

 

Funkcia predsedu rotuje každý rok medzi piatimi regionálnymi skupinami členských štátov OSN.

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/netky IK

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok