Metelka víťazom na 500 m v Gente

NETKY.SK • 19 November 2016, 11:32 • 2 min

GENT - Slovenský hendikepovaný športovec Jozef Metelka zvíťazil v piatkovej časovke na 500 m na exhibičných pretekoch dráhových cyklistov v belgickom Gente. Na

tradičnom podujatí "Six Days of Gent“ na jednej z najstarších dráh v Európe, ktorú postavili ešte v roku 1927, Metelka ovládol preteky na tri kolá medzi paracyklistami výsledným časom 33,900 s. Dosiahol rýchlosť 53,0973 km/h. Druhý skončil belgický ženský tandem Anneleen Moniseurová - Griet Hoetová (36,560) a tretí skončil ďalší domáci pretekár Kris Bosmans (36,650).

Tridsaťročný rodák z Piešťan Metelka, ktorý dlhodobo žije v Anglicku, nedávno absolvoval premiéru na pretekoch Svetového pohára cyklistov-dráharov medzi "zdravými" pretekármi v Glasgowe a v kvalifikácii stíhačky jednotlivcov tam skončil na 14. mieste. Metelka je dvojnásobný paralympijský víťaz a trojnásobný medailista z Ria de Janeiro a v Gente sa predstaví ešte v tímšprinte na 500 metrov s dvojicou ďalších pretekárov.