27. nov. 2021Milan
BratislavaBratislava 26°
Hráči Manchestru United
24.11.2021 12:17 Šport
LM: Sancho s prvým gólom v drese United, Chelsea zdolala Juventus rozdielom triedy
ilustračné foto

VILLAREAL – Futbalisti Manchestru United zdolali na domácej pôde španielskeho Villarealu tím Unaya Emeryo 2:0. Jadon Sancho strelil svoj prvý gól v drese červených diablov, ktorý si touto výhrou zaistili postup do vyraďovacej časti LM. Juventus zažil svoju najvyššiu prehru v histórii LM.

Van de Beek aj Sancho využili svoju šancu od nového trénera

Obaja hráči, ktorí nedostávali od Oleho Gunnara Solksjaera takmer žiadny priestor, nastúpili do tohto zápasu v základnej zostave. Donny Van De Beek odohral 66. minút a potom ho nahradil Bruno Fernandes. Jadon Sancho odohral takmer celý zápas a dokonca v 90. minúte uzavrel skóre na záverečných 2:0.

Villareal bol zo začiatku aktívnejším tímom, no ich snaha nebola odmenená žiadnym gólom do siete United. Manchester mal pomalší rozbeh a svoje dva góly skórovali hostia až v poslednej polhodine hry. Najprv sa v 78. minúte presadil krásnym lobom ponad brankára Cristiano Ronaldo a v 90. minúte si svoje strelecké konto otvoril tvrdou ranou pod brvno mladý Angličan Jadon Sancho

Juventus dostal od Chelsea školácku lekciu

Oba tímy majú už postup istý a tento zápas bol skôr súbojom o prestíž a hlavne o prvé miesto v tabuľke skupiny H. V prvom zápase týchto gigantov vyhral najtesnejším možným rozdielom Allegriho Juventus. Tentokrát sa domáca Chelsea pripravila takmer dokonalo a Juventusu udelila najvyššiu porážku v klubovej histórii Juventusu v LM 4:0.

"Tím si počínal skutočne skvele. Je také náročné streliť góly mužstvu, akým je Juventus, no my sme si vypracovali množstvo šancí. Chalani si zaslúžia uznanie za úžasný výkon a fantastický výsledok," tešil sa tréner "The Blues" Thomas Tuchel.

Chelsea sa v prvom polčase presadila iba raz, v 25. minúte otvoril skóre obranca Chelsea Trevor Chalobah. Druhý polčas bol čisto v réžii Chelsea a postupne sa presadili Reece James, Hudson-Odoi a posledný gól domácich pridal v závere útočník Timo Werner.

Zdroj: Netky Oliver Petho