30. nov. 2022Ondrej
BratislavaBratislava 19°
Na snímke hráč Neapola Giacomo Raspadori sa teší po strelení gólu v zápase 3. kola A-skupiny skupinovej fázy Ligy majstrov vo futbale Ajax Amsterdam - SSC Neapol v Amsterdame v utorok 4. októbra 2022. FOTO TASR/AP
05.10.2022 09:25 Šport
LM: Lobotkov Neapol nastrieľal 6 gólov, Barcelona prehrala na pôde Interu

AMSTERDAM - Futbalisti Neapolu zvíťazili v utorkovom zápase Ligy majstrov na pôde Ajaxu Amsterdam vysoko 6:1. Hostia tak zvládli aj tretí duel A-skupiny a naďalej vedú tabuľku s plným počtom 9 bodov. V ich drese hral do 80. minúty slovenský reprezentant Stanislav Lobotka.

Neapol je v tejto sezóne nezastaviteľný

Ako prví sa dostali do vedenia domáci, no Neapol začal od 18. minúty potvrdzovať úlohu favorita. Na presný zásah Giacoma Raspadoriho nadviazali do prestávky Giovanni Di Lorenzo a Piotr Zielinski. Raspadori pridal ďalší gól hneď po prestávke a na konečný výsledok upravil Giovanni Simeone po vylúčení Dušana Tadiča.

Z víťazstva sa tešil aj Milan Škriniar, ktorého Inter Miláno zdolal Barcelonu tesne 1:0. Tri body zariadil domácim Hakan Calhanoglu, pričom Pedrimu sa na druhej strane podarilo vyrovnať, systém VAR však neuznal gól pre ruku. Milánčania tak preskočili Barcelonu a v rámci C-skupiny figurujú na druhom mieste.