Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
20. jan. 2021Dalibor
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
23.08.2019 17:20 Domov
Kontrole hygienikov podliehajú aj zotavovacie pobyty pre deti
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
23.08.2019 17:20 Domov

Kontrole hygienikov podliehajú aj zotavovacie pobyty pre detiBANSKÁ BYSTRICA - Zotavovacie podujatia pre deti ako rôzne školy v prírode, viacdenné oddychové pobyty či lyžiarske výcvikové kurzy podliehajú kontrole hygienikov.


Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Banskej Bystrici vydal do konca júla tohto roka 400 takýchto súhlasných rozhodnutí.

 

"Vo všetkých prípadoch boli posúdené podmienky zamerané na prevenciu výskytu a šírenie prenosných ochorení v ubytovacej a stravovacej časti príslušných rekreačných zariadení vrátane posúdenia kvality pitnej vody a vody na kúpanie," informovala hovorkyňa úradu Mária Tolnayová.


Povinnosti organizátorov týchto podujatí upravuje legislatíva. „Tá podrobne a jednoznačne určuje podmienky organizácie a priebehu zotavovacích akcií. Organizátori letných táborov, škôl v prírode lyžiarskych výcvikových kurzov, snowbordových kurzov a ďalších zotavovacích podujatí pre deti a mládež spojených s pobytom v rekreačnom zariadení sú povinní ju rešpektovať," upozornila Katarína Slotová, vedúca oddelenia hygieny detí a mládeže banskobystrického RÚVZ.

 

 

Organizátori sú podľa jej slov povinní požiadať príslušný RÚVZ o posúdenie zotavovacieho pobytu najmenej 30 dní pred jeho začiatkom. Bez kladného rozhodnutia RÚVZ nemôžu pobyt uskutočniť. Ďalšou dôležitou povinnosťou organizátorov je podľa jej slov zabezpečenie zdravotníka.

 

"Povinnosťou zdravotníka je byť prítomný počas celého priebehu zotavovacieho podujatia od nástupu detí a ich preberania od rodičov, až po ich odovzdanie rodičom po ich návrate,“ podotkla Slotová.

 

Pri organizovaní zotavovacích pobytov sa podľa Slotovej často nevenuje dostatočná pozornosť výberu rekreačného zariadenia, organizátori sa spoliehajú na údaje a fotodokumentáciu uverejnenú na internetových stránkach vybraného zariadenia.

 

"Bohužiaľ, tieto informácie sú niekedy v rozpore so skutočnosťou a následkom sú nespokojní klienti a sťažnosti. Preto odporúčam preveriť si očakávanú úroveň osobnou návštevou vybraného zariadenia. V prípade nespokojnosti počas priebehu akcie je dôležité riešiť problémy bezodkladne," dodala odborníčka.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/netky BL

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok