Kipkorir a Kalovicsová víťazmi polmaratónu na ČSOB maratóne

NETKY.SK • 6 Apríl 2014, 13:44 • 2 min

BRATISLAVA - Víťazom nedeľňajšieho polmaratónu v rámci podujatia ČSOB Bratislava maratón 2014 sa stal Keňan Edwin Kipkorir, ktorý časom 1:03:10 h vytvoril nový traťový rekord.

"Trať bola dobre pripravená, rýchla a aj počasie prialo. Pod traťový rekord sa podpísala aj spolupráca s mojimi krajanmi," povedal v cieli keňský vytrvalec. Medzi ženami triumfovala časom 1:17:28 h Maďarka Anikó Kalovicsová.

Podujatie bolo súčasne aj majstrovstvami Slovenska v polmaratóne, kde si tituly vybojovali Jozef Urban a Adriana Zitková. "Mojím cieľom bol zvíťaziť, čo sa mi podarilo. Chcel som prekonať aj svoj osobný rekord 1:07:11 z Verony, ale to mi žiaľ nevyšlo," povedal po pretekoch nový majster Slovenska Jozef Urban.

výsledky - polmaratón:
      muži: 1. Edwin Kipkorir (Keňa) 1:03:10 - traťový rekord, 2. Dickson Kosgei Kurui (Keňa) 1:03:17, 3. Robert Kipko Kirui (Keňa) 1:03:19, 4. Jozef URBAN (SR) 1:07:23 - 1. na MSR, 5. Titov SAHAJDA (SR) 1:08:45 - 2. na MSR, 6. Imrich PÁSTOR (SR) 1:10:22 - 3. na MSR

ženy: 1. Anikó Kalovicsová (Maď.) 1:17:28, 2. Wan Jane Ngangová (Keňa) 1:17:43, 3. Zita Koncserová (Maď.) 1:21:30, 4. Adriana VITKOVÁ (SR) 1:21:30 - 1. na MSR, 5. Katarína POKORNÁ (SR) 1:25:29 - 2. na MSR,..., 7. Patrícia GÁNOVSKÁ (SR) 1:27:19 - 3. na MSR