KHL: Gregorov Vladivostok zdolal Astanu, Laco chytil 45 striel

NETKY.SK • 17 September 2014, 14:12 • 2 min

MOSKVA - Pokračujúca strelecká nemohúcnosť sa podpísala pod štvrtú prehru Chabarovska v sérii v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL).

Amur v stredajšom domácom dueli podľahol Omsku vysoko 0:4, a to ešte hosťujúci Sergej Kalinin v druhej tretine nepremenil trestné strieľanie. V drese domácich vyšla naprázdno slovenská trojica Rastislav Špirko, Michel Miklík, Marcel Haščák. Chabarovsk dal v uplynulých štyroch dueloch vrátane stredajšieho iba tri góly a inkasoval ich až trinásť. Admiral Vladivostok slovenského trénera Dušana Gregora si v stredu poradil s Barysom Astana tesne 3:2. Gólman hostí Ján Laco síce kryl až 45 striel, ale to nestačilo ani na zisk čo i len bodu.

Dinamo Riga získalo na ľade tímu Traktor Čeľabinsk bod, keď duel doviedlo až do samostatných nájazdov, no v nich domácim podľahlo po tuhom boji. Rozhodnutie zariadil v desiatej sérii Kyle Wilson. Slovák Marcel Hossa v záverečnej "lotérii" uspel v tretej sérii a nepochodil vo ôsmej.

Favorizované mužstvo SKA Petrohrad viedlo v Chanty-Mansijsku po I. tretine už 4:0, no domáci bojovali až do konca napokon prehrali najtesnejším rozdielom 3:4.

Výsledky - streda:
Admiral Vladivostok - Barys Astana 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Góly: 2. a 12. Gynge, 31. Gorošanskij - 8. Dawes, 25. Rachmanov

Amur Chabarovsk - Avangard Omsk 0:4 (0:1, 0:3, 0:0)
Góly: 6. a 33. S. Širokov, 23. Mozer, 38. Lemťugov

Metallurg Novokuzneck - Salavat Julajev Ufa 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Góly: 31. Kosourov, 36. a 53. A. Galimov - 23. Pihlström, 50. Kirill Koľcov

Traktor Čeľabinsk - Dinamo Riga 2:1 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 32. Quint, rozhodujúci sam. nájazd K. Wilson - 10. Cipulis

Jugra Chanty-Mansijsk - SKA Petrohrad 3:4 (0:4, 2:0, 1:0)
Góly: 25. Jacenko, 32. Rajala, 47. Sitnikov - 4. a 13. Kovaľčuk, 7. Panarin, 8. Thoresen