KHL: Góly Lintnera a Marcela Hossu, čisté konto Laca

NETKY.SK • 7 December 2013, 08:19 • 2 min

MOSKVA - Gólom v presilovke sa slovenský obranca Richard Lintner podieľal na piatkovom triumfe hokejistov Dinama Minsk 3:2 po samostatných nájazdoch na ľade Amuru Chabarovsk.

Pre 36-ročného beka to bol premiérový presný zásah v tejto sezóne v KHL v treťom súboji za bieloruský tím po príchode z Dukly Trenčín. Majstrovi sveta z Göteborgu 2002 prihral iný Slovák Tomáš Surový.

Jednou asistenciou sa prezentoval aj Rastislav Špirko, ktorého Spartak Moskva uspel v Novosibirsku (2:1 pre hostí). Ján Laco stál v bránke Donecka v tejto sezóne iba piaty raz, ale na ľade Novokuznecka si pripísal prvé čisté konto pri výhre ukrajinského tímu 2:0. Doneck vyhral z ostatných siedmich zápasov už šiesty raz.

V šlágri piatkového programu medzi CSKA Moskva a SKA Petrohrad uspel moskovský klub 2:0. Víťazný gól strelil už v prvej tretine Alexej Morozov, v záverečnom dejstve poistil výhru CSKA gólom do prázdnej bránky Alexander Radulov. V bránke domácich opäť nestál Rastislav Staňa. Marcel Hossa sa síce strelecky presadil v presilovej hre, ale na víťazstvo jeho Dinama Riga to nestačilo. Lotyšský klub doma podľahol Čerepovcu 1:2. V poslednom zápase piatkového programu Lev Praha neuspel na domácom ľade proti Lokomotivu Jaroslavľ. Pražania nestrelili ani gól a podľahli 0:1 po predĺžení.

Výsledky piatkových stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) - súhrn

Amur Chabarovsk - Dinamo Minsk 2:3 po sam. nájazdoch (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 52. Muršak, 55. Loginov - 18. Irgl, 45. LINTNER (SUROVÝ), rozhodujúci sam. nájazd Platt

Admiral Vladivostok - Medveščak Záhreb 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Góly: 25. a 58. Cheechoo

Metallurg Novokuzneck - Donbas Doneck 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Góly: 6. Kolář, 59. Jakuceňa
Ján Laco (Doneck) odchytal celý zápas a zneškodnil všetkých 14 striel domácich.

Sibir Novosibirsk - Spartak Moskva 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Góly: 59. Ožiganov - 8. Quint, 26. Anderson (ŠPIRKO)

CSKA Moskva - SKA Petrohrad 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Góly: 9. Morozov, 60. A. Radulov

Dinamo Riga - Severstaľ Čerepovec 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)