Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
22.02.2018 18:47 Domov
Každé dieťa musí mať možnosť rozvíjať sa, tvrdí Koalícia za spoločné vzdelávanie
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
22.02.2018 18:47 Domov

Každé dieťa musí mať možnosť rozvíjať sa, tvrdí Koalícia za spoločné vzdelávanieBRATISLAVA – Na Slovensku vznikla vo februári Koalícia za spoločné vzdelávanie združujúca zatiaľ 13 členov. Mimovládne a profesijné organizácie učiteľov, odborníkov a zástupcov rodičov chcú spolupracovať a spoločne vyvíjať snahy o inkluzívne vzdelávanie všetkých detí na Slovensku, bez ohľadu na fyzické, intelektuálne, emocionálne, sociálne, jazykové a iné podmienky.


Informovala Jana Lowinski z Platformy rodín detí so zdravotným znevýhodnením. "Potrebujeme spolupracovať a presadzovať komplexné riešenia. Každé dieťa musí mať možnosť rozvíjať sa, byť rešpektované, učiť sa v spoločenstve iných detí a dostávať pomoc. Vieme, že je tiež potrebné podporovať učiteľov a pomáhať pri spolupráci školy s rodinou," zdôraznila.

 

Deti nevnímajú rozdiely, predsudky voči rôznym odlišnostiam im často vštepujú dospelí, čo sa koalícia bude snažiť zmeniť, hovorí Lowinski. Je podľa nej čas prestať skrývať deti s postihnutím a brániť im v získavaní vzdelávania. Vhodný individuálny a rovnoprávny prístup im môže pomôcť vymaniť sa zo závislosti od rodičov a systému, v budúcnosti sa o seba samostatnejšie postarať.

 

"Svoje riešenia komunikujeme s odborníkmi, aby boli reálne a uskutočniteľné," vysvetlila Lowinski s tým, že ich spojila rodičovská vízia uznania prirodzenej dôstojnosti deťom so zdravotným znevýhodnením a presadzovania ich práv v záujme plnohodnotného a harmonického rozvoja. "Poukazujeme na problémy a potreby týchto detí a ich rodín, našou občianskou angažovanosťou sme rovnocenným partnerom pri presadzovaní našich potrieb v zdravotnej, sociálnej a školskej oblasti," dodala.

 

Platforma rodín detí so zdravotným znevýhodnením čerpá podnety zo 680 rodín. Podnety v roku 2017 tlmočila odborníkom a kompetentným cez 132 aktivít. Podporuje dostupnosť a kvalitu služby včasnej intervencie, potrebu domácej opatrovateľskej a odľahčovacej služby aj pre deti so zdravotným znevýhodnením. Zostavila aj informačný portál pre rodiny detí so zdravotným znevýhodnením www.hlasrodin.sk.

 

 

 

 reklama


Zdroj: TASR

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok