Hantuchová do 2.kola:"Lepčenkovú som zdolala cez kondičku"

NETKY.SK • 16 Január 2012, 09:22 • 2 min

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová sa prebojovala do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne. Semifinalistka z roku 2008 si v úvodnom kole poradila s americkou kvalifikantkou uzbeckého pôvodu Varvarou Lepčenkovou po vyše dvojhodinovej trojsetovej bitke 4:6, 6:3 a 6:2. Jej ďalšou súperkou bude v stredu Ukrajinka Lesia Curenková - vlaňajšia víťazka turnaja ITF Slovak Open v bratislavskom NTC,
      Hantuchovej vyšiel úvod zápasu s Lepčenkovou, keď vo štvrtom geme prelomila podanie súperky a po potvrdení brejku si vybudovala náskok 4:1. Američanka však v ďalších minútach zlepšila servis, na returne predviedla viacero skvelých bekhendových winnerov a vďaka šnúre piatich gemov získala prvý set za rovnú hodinu vo svoj prospech. Hantuchová mala šancu dotiahnuť dejstvo aspoň do tajbrejku, no za stavu 4:5 nevyužila pri podaní Lepčenkovej štyri brejkbaly.
      V druhom sete Hantuchová obmedzila počet nevynútených chýb, v šiestom geme po víťaznom bekhendovom longlajne získala Lepčenkovej servis a vynútila si rozhodujúce dejstvo. Na jeho začiatku sa Lepčenková po rýchlom brejku ujala vedenia 2:0, no Hantuchová potom zapla na vyššie obrátky, získala šesť gemov v rade a zabezpečila si postup do 2. kola. Zverenka talianskeho trénera Claudia Pistolesiho v závere zápasu jasne prevýšila Američanku kondične. V Melbourne má už istú prémiu 33.000 austrálskych dolárov a 100 bodov do svetového rebríčka WTA. Hantuchová vychytila v úvode sezóny dobrú formu. Na turnaji v Brisbane postúpila do finále, v Sydney sa dostala do štvrťfinále.
      Hantuchová po úspešnom vstupe do tohtoročného Australian Open netajila spokojnosť. "Som veľmi šťastná, že sa mi podarilo otočiť náročný zápas a postúpiť do 2. kola. Na grandslamoch nikdy nie je ľahké nastúpiť na úvod proti súperke, ktorá je rozohratá z kvalifikácie. Dnes bolo navyše veľmi teplo a fúkal silný vietor, ťažko sa hľadal správny rytmus. O to viac si vážim toto víťazstvo. V treťom sete som Lepčenkovú zdolala cez kondičku, čo je určite plus pred ďalšími zápasmi. V úvodnom dejstve som nepodala optimálny výkon. Viedla som síce 4:2, no Lepčenková potom zahrala brutálny forhend po čiare, neskôr pridala pár vynikajúcich winnerov a ja som sa stiahla. Prvý set som stratila, no nedeprimovalo ma to. Bola som trpezlivá, pridala som na agresivite a vedela som, že je iba otázkou času, kedy sa to začne prejavovať na kurte. Lepčenková za stavu 0:1 začala pociťovať únavu z tepla, užila aj nejakú tabletku. Videla som, že s pribúdajúcimi minútami fyzicky odchádza. Snažila som sa ju preto rozbehávať a dávať jej loptičky z jednej strany na druhú, čo bol základ úspešného obratu," povedala pre TASR Hantuchová…
      Súperku v 2. kole Curenkovú bývalá svetová päťka vôbec nepozná. Verí však, že s trénerom Pistolesim ušijú na Ukrajinku účinnú taktiku. "Každé kolo je ťažké, najmä keď fúka. Vyrovnáva to úroveň tenisu pokiaľ ide o súperky, rebríčkové postavenie nehrá až takú úlohu. Treba byť dobre na nohách a nič nepodceniť. Opäť to bude predovšetkým o mne a o tom, či dokážem predviesť môj najlepší tenis. Dnes to v prvom sete nebolo dobré, proti Curenkovej musí byť ten level vyšší, ak chcem pomýšľať na úspešný výsledok. Dôležité je, že sa cítim fit, rameno i päta sú o.k. Akurát som spomínala na vlaňajší Australian Open, keď som zápasila s achilovkou a s turnajom som sa rozlúčila už po 1. kole. O to viac si vážim, že teraz môžem pokračovať v turnaji a že som zdravá," dodala Hantuchová.