Chára gólom rozhodol o triumfe Bostonu nad Ottawou

NETKY.SK • 28 November 2019, 07:15 • 2 min

NEW YORK - Slovenský hokejista Zdeno Chára strelil v noci na štvrtok v NHL víťazný gól Bostonu Bruins. "Medvede" triumfovali na ľade Ottawy Senators 2:1. Presadil sa aj útočník Richard Pánik, jeho Washington zdolal Floridu 4:3.

Štyridsaťdvaročný Chára sa proti svojmu bývalému klubu presadil v 49. minúte a zabezpečil Bostonu piate víťazstvo za sebou. Jeho krajan Jaorslav Halák tentoraz nechytal, na striedačke kryl chrbát Tuukkovi Raskovi. Chára dosiahol 12. bod v tejto sezóne za päť gólov a sedem asistencií.

Pánik bodoval po druhý raz, opäť gólom. V 39. minúte poslal Capitals do vedenia na 2:1.

Výsledky:

Buffalo - Calgary 2:3 pp, Columbus - Philadelphia 2:3, Detroit - Toronto 0:6, New York Rangers - Carolina 3:2, Ottawa - Boston 1:2 /Chára za hostí 1+0/, Pittsburgh - Vancouver 8:6, Tampa Bay - St. Louis 3:4, Washington - Florida 4:3 /Pánik za domácich 1+0), Nashville - Vegas 3:4 pp, Arizona - Anaheim 4:3 pp a sn, Edmonton - Los Angeles 2:1 v 3. tretine, San Jose - Winnipeg 1:4 v 3. tretine