Testovaných na slovensku
165714
Infikovaných na slovensku
1520
Infikovaných svetovo
5905415
Úmrtí svetovo
362024
Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
29. máj. 2020Vilma
BratislavaBratislava 12°
Biblia
TV program
Moje Netky
Minister predstavil nových štátnych tajomníkov.
Minister predstavil nových štátnych tajomníkov.
27.03.2020 11:04 Domov
Toto sú noví štátni tajomníci ministerstva školstva
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
27.03.2020 11:04 Domov

Toto sú noví štátni tajomníci ministerstva školstvaMinister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling predstavil na dnešnej tlačovej besede nových štátnych tajomníkov. Stali sa nimi Monika Filipová, Ľudovít Paulis a Ivan Husár.


Branislav Gröhling (strana SaS) informoval, že Filipová bude tajomníčkou pre národnostné školstvo a reformu financií, Paulis pre oblasť vedy a výskumu a tajomníkom pre šport sa stal Ivan Husár. Návrh na ich vymenovanie do funkcie schválila aj vláda. 

 

Minister školstva Branislav Gröhling

 

Reforma financovania školstva a ostatné ciele Filipovej
Ambíciou Filipovej je reforma financovania regionálneho školstva. Taktiež by sa chcela zamerať na národnostné školstvo. "Síce riešime núdzový stav, nemôžeme zabudnúť, že tu máme menšiny," povedala. Dodala, že vytvorili špeciálnu stránku v rámci webu ministerstva, zameranú na národnostné školstvo. Ďalším z jej cieľov je, aby aj deti so zdravotným či sociálnym znevýhodnením dostali kvalitné vzdelávanie tak ako ostatní.

 

Profil Moniky Filipovej

Filipová pôsobila dlhodobo na Ministerstve vnútra SR. Od apríla do októbra 2012 pôsobila ako hlavná štátna radkyňa. Od roku 2013 do roku 2016 pracovala na pozícii vedúcej oddelenia územnej samosprávy a zahraničných vzťahov. V máji 2016 nastúpila na post riaditeľky odboru miestnej štátnej správy, samosprávy a zahraničných vzťahov sekcie verejnej správy. Bola predsedkyňou a zakladajúcou členkou občianskeho združenia Dobrý úradník. Titul doktorky získala na Univerzite Komenského (UK) v Bratislave v oblasti východoázijských štúdii. Magisterské štúdium ukončila v odbore čínsky jazyk a medzikultúrna komunikácia, v odbore právo tiež na UK a v odbore diplomacia na National Chengchi University v Taipei.

 

 

Financovanie grantov zaradil Paulis medzi svoje priority
Ľudovít Paulis by sa chcel v rámci svojej agendy pozrieť na financovanie grantov tak, aby nevznikali problémy s ich čerpaním. Poznamenal, že nateraz identifikovali projekty, ktoré by mohli byť relevantné pre riešenie mimoriadnej situácie spôsobenej novým koronavírusom. V rámci rezortu chcú podporiť aj projekty, ktoré pomôžu s liečbou, prevenciou alebo dokážu zmierniť jej ekonomické a spoločenské dopady. Taktiež by chcel spopularizovať vedu pre deti, ktoré sa nemôžu teraz vzdelávať v školách.

 

Profil Ľudovíta Paulisa

Paulis získal prestížny grant Európskej komisie Marie Curie-IEF a viacero ocenení. Vyštudoval fyziku a všeobecné lekárstvo. Titul RNDr. získal na Prírodovedeckej fakulte Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach a vzdelanie si doplnil v riadení verejného zdravotníctva (MPH). Pôsobil ako odborný pracovník Slovenskej akadémie vied (SAV), projektový manažér na Lekárskej fakulte UK, post-doktorand v INSERM v Montpellier, EU-výskumník a neskôr hosťujúci vedec na Lekárskej univerzite Charité v Berlíne. Po návrate na SR pôsobí na Lekárskej fakulte UK a SAV. Od roku 2017 vedie spoločnosť, ktorá vyvíja liek, s cieľom liečby ochorení ako pľúcna artériová hypertenzia alebo syndróm akútnej respiračnej tiesne dospelých (ARDS). Je členom tímu pre školstvo a expertom v strane SaS pre vedu a výskum.

 

 

Odstránenie byrokracie zo športu
Ivan Husár sa podľa vlastných slov bude snažiť, aby zo športu zmizla zbytočná byrokracia a administratíva. V súvislosti s mimoriadnou situáciou sa chce zamerať aj na problémy, ktorým čelia športovci.

 

Profil Ivana Husára

Štátny tajomník pre šport je nominantom a zakladajúcim členom strany SaS. Vo funkcii vystriedal štátneho tajomníka a bývalého strelca Jozefa Gönciho, ktorý zastával tento post od 7. januára 2019. Husár je dlhoročný volejbalový tréner. Viedol reprezentačné tímy mužov a kadetov, no úspechy dosiahol aj na klubovej úrovni s tímom VKP Bratislava. V súčasnosti je športový riaditeľ klubu a koordinátor Slovenskej federácie volejbalu pre oblasť Bratislava. Vyštudoval odbor učiteľstvo telesnej výchovy a biológie na Fakulte telesnej výchovy a športu UK v BA. Je diplomovaným trénerom volejbalu.

 


 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: SITA/Netky Gabriela Nagyová

Foto:  TASRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok