Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
8. mar. 2021Alan
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Americký miliardár a filantrop s maďarskými koreňmi George Soros.
Americký miliardár a filantrop s maďarskými koreňmi George Soros.
31.03.2020 10:47 Osobnosti
George Soros daroval svojej rodnej vlasti nemalú finančnú čiastku
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
31.03.2020 10:47 Osobnosti

George Soros daroval svojej rodnej vlasti nemalú finančnú čiastkuAmerický miliardár, ktorého korene siahajú do Maďarska sa chce pokúsiť pomôcť tejto Európskej krajine v boji s koronavírusom.


Americký filantrop

Nadácia "Open Society Foundations," ktorú sám miliardár aj založil, je najväčším súkromným sponzorom pre nezávislé skupiny sveta. Podmienka ale musí byť, aby bojovali a snažili sa presadzovať demokraciu, spravodlivosť a dodržiavanie ľudských práv. Soros túto nadáciu založil v roku 1984 v Maďarsku.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa George Soros (@georgesoros),

 

V dnešnej dobe sa už podieľa na financovaní projektov v 120-tich krajinách sveta a ročne poskytuje tisíce grantov.

 

Svet bojuje proti nákaze

George Soros sa sám vyjadril, že "táto epidémia nepozná hranice. Koronavírus ohrozuje nielen Maďarsko, ale každú krajinu sveta. Rizikoví sú najmä starší ľudia a tí, ktorí prišli o prácu." Budapešť (hlavné mesto Maďarska) sa navyše nachádza v situácii, akej ešte nikdy nečelilo. "Vláda musí zabezpečovať a chrániť celý štát, ale s obmedzeným rozpočtom," tvrdí Soros. Celé vyjadrenie ponúkame nižšie.

 

 

Spomienky na ťažké chvíle

Narodil sa v Budapešti len chvíľu po tom, ako svet dobojoval proti španielskej chrípke. Spomína, že svet sa zrazu dostal do globálnej recesie. Epidémia zabila tisíce Maďarov. "Prežil som druhú svetovú vojnu aj roky terorizmu po nej. Pamätám si aký bol život v Budapešti v tomto období ťažký."

 

 

Rodná vlasť

S Budapešťou ho ešte aj teraz spájajú citové väzby a preto maďarský miliardár neváhal prostredníctvom svojej nadácie darovať krajine sumu 1 milión eur, aby mohla bojovať efektívnejšie proti šíreniu koronavírusu. Soros sa tak rozhodol aj napriek tomu, že ho terajšia vláda vedená stranou Fidesz (predseda Viktor Orbán) obviňuje z podpory migrácie a liberalizmu. Britský denník The Guardian dokonca uviedol, že "Soros sa stáva v Maďarsku terčom antisemitských narážok."

 

 

Plánovaný projekt

V januári tohto roku sa Soros vyjadril, ze by sa chcel pokúsiť vytvoriť sieť vysokoškolského vzdelávania, na ktorého vznik a fungovanie vynaloží sumu 1 miliardy USD. Cieľom by bolo vyškoliť, alebo teda pripraviť študentov na globálne výzvy, ktoré čakajú svet v najbližšom období. Inštitućia má pôsobiť pod názvom "Open Society University Network" (Otvorena spoločnosť univerzitného prepojenia), a jej cieľom bude spojiť pedagógov a študentov z rôznych akademických odborov.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Lukáš Čief

Foto:  Facebook, Instagram, TwitterNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok