Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
26. jún. 2022Adriána
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
23.05.2022 12:33 Domov
Poslanec Kuriak vyzýva na schválenie pomoci rodinám
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
23.05.2022 12:33 Domov

Poslanec Kuriak vyzýva na schválenie pomoci rodinámBRATISLAVA - Poslanec Národnej rady Slovenskej republiky Milan Kuriak vyzýva na podporu predložených návrhov zákonov na pomoc rodinám, tzv. protiinflačný balíček. "200 eur prídavok pre rodiny podporujem nielen ako vládny poslanec, ale hlavne ako človek pochádzajúci z veľkej rodiny, z 9 detí a ako otec veľkej rodiny, 5 detí, ktorý pozná, aké je vysoké zaťaženie rodinných rozpočtov a čo obnáša výchova a starostlivosť o mnohopočetnú rodinu," konštatuje poslanec.


Poslanec zastáva názor, že v týchto ťažkých časoch štát nemôže prioritne pozerať na ukazovatele ako sú verejný dlh krajiny či HDP. Musí vnímať potrebu pomoci pre rodiny, ktoré sú z mesiaca na mesiac v čoraz horšom postavení. Kuriak verí, že takto predstavená inflačná pomoc smeruje prioritne k najviac zraniteľným skupinám obyvateľstva. Poslanec zároveň nechápe obavy koaličného partnera strany SaS. Podľa neho vláda v boji s infláciou predstavila jednorazové aj systémové opatrenia.

 

 

„Strana SaS nazvala poslancov hnutia OĽaNO užitočnými idiotmi, nakoľko chcú zahlasovať za predloženú pomoc rodinám. Osobne začínam byť z prístupu kolegov zo strany SaS unavený. Ich politika je čisto namierená proti rodinám. Bojujú proti rodinám už od počatia dieťaťa ich interrupčnou politikou. Následne bojujú proti rodinám tým, že nepodporujú tradičné hodnoty, nesnažia sa rodinám pomôcť v týchto ťažkých časoch. Obhajujú len podnikateľské subjekty. Kam to ako spoločnosť dotiahneme, keď ako národ postupne vymierame? Kto bude pracovať na vyše 1 milión dôchodcov, ktorí už teraz nemajú vytvorené dôstojné podmienky na život?" pýta sa poslanec. Kuriak rovnako strane SaS pripomína, že okrem slova „sloboda" majú v názve strany aj slovo „solidarita".

 

Otázku krytia poslanec Kuriak vidí okrem iného aj vo zvýšení daní na veci, ktoré ľudia k bežnému životu nepotrebujú, ako napr. alkohol, hazard či cigarety. Tieto zvýšenia však boli zablokované stranou SaS. „Alkohol spôsobuje v našej spoločnosti veľa ľudského nešťastia a je aktuálne cenovo veľmi prístupný. Rovnako by sme tak mohli uvažovať aj o hazarde. Strane SaS je však asi prednejšie, aby ľudia na Slovensku viac pili, fajčili a hrali hazard ako mali rodiny s deťmi. Stana SaS zrejme radšej vidí nekompletné rodiny, rodiny bez detí, či páry rovnakého pohlavia ako tradičnú rodinu."

 

 

Z predložených legislatívnych návrhov zákonov bolo predkladateľom prepočítané, že protiinflačná pomoc zvýši príjem množstvu domácností. Zvýšenie príjmu sa bude týkať v roku 2022 približne 1 116 450 nezaopatrených detí, v roku 2023 približne 1 125 350 nezaopatrených detí, v roku 2024 približne 1 130 000 nezaopatrených detí a v roku 2025 približne 1 135 200. „To sú počty, pred ktorými nemožno zatvárať oči".

 

Poslanec vyzýva na podporu aj opozičné subjekty, osobitne strany SMER-SD a HLAS, ktoré sa profilujú ako sociálne strany. V čase, keď bola strana SMER-SD pri moci absolútne zanedbávala pomoc rodinám. Poslanec myslí, že je najvyšší čas, aby tento deficit svojim hlasovaním v parlamente vykryli.

 

Záverom sa Kuriak zastáva aj samotného ministra financií Igora Matoviča. "Osobne nechápem všetky ataky, ktoré sú na Igora smerované. Pán minister financií nechce podporovať tých, ktorí to nepotrebujú. Bojuje za podporu rodín, nie oligarchov, hazardu či predajcov alkoholu. Želám si preto, aby p. minister túto ťažkú dobu vydržal a svoju snahu dotiahol do úspešného konca."

 

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/ Nikoleta Preložniková

Foto:  tasrNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok