Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
18. sep. 2021Eugénia
BratislavaBratislava 26°
Biblia
TV program
Moje Netky
Polícia zatýkala Alojza Hlinu na zemi
Polícia zatýkala Alojza Hlinu na zemi
03.09.2015 18:40 Domov
FOTO a VIDEO Hlina zamuroval pobočku Pohotovosti, polícia zatýkala na zemi
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
03.09.2015 18:40 Domov

FOTO a VIDEO Hlina zamuroval pobočku Pohotovosti, polícia zatýkala na zemiBRATISLAVA – Poslanec Národnej rady SR Alojz Hlina (KDH) dnes na Obchodnej ulici v Bratislave zamuroval vchod do pobočky nebankovej spoločnosti Pohotovosť.


Firma totiž podľa neho nemá oprávnenie poskytovať nové spotrebiteľské úvery, keďže na to doteraz nezískala licenciu od Národnej banky Slovenska (NBS). Polícia poslanca následne odviedla na výsluch.

 

"My máme informácie z celého Slovenska, že pobočky sú otvorené a poskytujú úvery. To je nenormálne, tu nejakí úžerníci cvičia s celým štátom. Kto v tomto štáte rozhoduje? Poslanci prijmú zákon, NBS vydá vyhlásenie, ministerstvo financií vydá vyhlásenie a úžerníci majú otvorené a poskytujú svoje služby. Ako sa majú ľudia brániť? Tu keď niekto vlezie, zničí si život, s posvätením tohto štátu," vyhlásil Hlina pred pobočkou spoločnosti.

 

Poslancovo konanie si všimla mestská polícia, od ktorej dostal pokutu vo výške 30 eur za zabratie verejného priestranstva. Hlina policajtom podal vysvetlenie, následne ho však vyzvali, aby s nimi išiel na policajné oddelenie. Keď to odmietol, na výsluch ho odviedli.

 

 

"Ja si plním svoju občiansku povinnosť, zabraňujem páchaniu trestného činu. Ak je pre policajtov závažnejšie moje konanie, keď zabraňujem páchaniu trestného činu, ako podozrenie z páchania trestného činu úžery a nedovoleného podnikania, tak to vyhodnocujem ako veľmi zlé zvládnutie situácie," povedal Hlina, ktorý už v tejto súvislosti podal aj trestné oznámenie.

 

Pohotovosť trvá na tom, že plne rešpektovala a rešpektuje usmernenia regulátora trhu aj Národnej banky Slovenska (NBS) pred aj po 31. auguste 2015. Zároveň sa ostro ohradzuje voči invektívam Hlinu, jeho hrubému správaniu sa voči personálu či zneužitiu členov policajného zboru na právoplatne otvorených prevádzkárňach.

 

"Spájanie otvorenia pobočiek Pôžičkární s páchaním trestnej činnosti a odchody zamestnancov pobočiek na obednú prestávku nazývať útekom pred políciou klasifikujeme ako ohováranie a verejné ponižovanie zamestnancov, ktoré pokračuje mobbingom a šikanovaním zamestnancov na sociálnych sieťach," konštatuje v stanovisku spoločnosti jej hovorca Michal Hatina.

 

Firma podľa neho žiadosti klientov o nové úverové zmluvy v zmysle zákona o spotrebiteľských úverov neschvaľuje a takéto žiadosti o spotrebiteľské úvery bude do termínu vyrozumenia NBS držať v evidencii bez realizácie zmlúv. "Cieľom pobočiek Pôžičkární a zamestnancov je obslúžiť rôzne záujmy a potreby občanov o poistenie, splácanie úverov a preskúmať potreby žiadateľov o úver a klasifikovať ich na spotrebiteľské, alebo úvery pre účel podnikania," doplnil Hatina.

 

Firmy, ktoré zatiaľ nezískali povolenie, musia podľa národnej banky prerušiť svoju činnosť. "Takéto spoločnosti nemôžu poskytovať nové spotrebiteľské úvery do doby vydania povolenia NBS," uviedla v stredu (2.9.) vedúca tlačového oddelenia NBS Jana Kováčová. Ak by napriek tomu niektorá z firiem poskytovala nové úvery, porušovala by podľa nej zákon o spotrebiteľských úveroch a zmluvy, ktoré by uzatvorila, by boli neplatné.

 

 

Abrhan zisťuje okolnosti zadržania Hlinu

Predseda poslaneckého klubu KDH Pavol Abrhan sa snaží získať informácie o zadržaní člena klubu Alojza Hlinu políciou. Ako povedal Abrhan dnes pre agentúru SITA, informácie sa snažil získať u ministra vnútra Roberta Kaliňáka, ten mu však nezdvíhal telefón. Podľa Abrhana polícia musí zadržanie poslanca NR SR oznámiť predsedovi parlamentu. „Ak by po vypočutí polícia poslanca chcela naďalej zadržiavať, podá návrh prokurátorovi, ktorý požiada o súhlas parlamentný mandátový a imunitný výbor,“ povedal Abrhan s tým, že tento výbor zasadá v piatok. Ak by bol Hlina obvinený, situáciou by sa zaoberal podľa Abrhana aj poslanecký klub KDH.

 

ABRHAN: Polícia použila proti Hlinovi hrubé prostriedky

Polícia dnes pri zadržaní poslanca NR SR Alojza Hlinu použila podľa predsedu poslaneckého klubu KDH Pavla Abrhana zbytočne hrubé zaisťovacie prostriedky. Ako povedal Abrhan pre agentúru SITA, Hlina pri zaisťovaní nekládol odpor. "Formy protestu Alojza Hlinu, ktorými upozorňuje na chyby, sú netradičné. Polícia sa ho rozhodla zaistiť, na čo má zákonné právo," konštatoval Abrhan.


Podľa Abrhana polícia musí zadržanie poslanca NR SR oznámiť predsedovi parlamentu. „Ak by po vypočutí polícia poslanca chcela naďalej zadržiavať, podá návrh prokurátorovi, ktorý požiada o súhlas parlamentný mandátový a imunitný výbor,“ povedal Abrhan s tým, že tento výbor zasadá v piatok. Ak by bol Hlina obvinený, situáciou by sa zaoberal podľa Abrhana aj poslanecký klub KDH.

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  facebook, YouTubeNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok