EL: Žilina remizovala s Rijekou, postúpil chorvátsky tím

NETKY.SK • 9 August 2013, 07:04 • 2 min

ŽILINA - Futbalisti MŠK Žilina remizovali 1:1 vo štvrtkovom odvetnom stretnutí 3. predkola Európskej ligy UEFA 2013/2014 doma s hráčmi chorvátskeho tímu HNK Rijeka.

Minulotýždňový prvý duel na pobreží Jadranského mora sa skončil tesným víťazstvom domácich 2:1, čo do play-off kontinentálneho pohára číslo dva posunulo Rijeku. Pod Dubňom otvoril skóre dal na začiatku druhého polčasu Nikola Pokrivač, krátko pred koncom riadneho hracieho času vyrovnal Jaroslav Mihalík.

Výsledok štvrtkového odvetného zápasu 3. predkola Európskej ligy UEFA vo futbale:
MŠK Žilina (SR) - HNK Rijeka (Chor.) 1:1 (0:0) - prvý zápas 1:2, do play-off postúpila Rijeka
Góly: 89. J. Mihalík - 49. Pokrivač, ŽK: 88. Ricardo Nunes - 25. Kneževič, 73. Šakarabot, 81. Zlomislič, ČK: 89. Kneževič (Rijeka) za protesty po druhej ŽK, rozhodovali: Damato - Manganelli, La Rocca (všetci Tal.), 6319 divákov

Zostavy:
Žilina: Dúbravka - Mabouka, Vavro, Akakpo, T. Hučko (81. Ricardo Nunes) - Paur (66. Bello), Pečovský - Mihalík, Škvarka, Pich (67. Jelič) - T. Majtán
Rijeka: Vargič - Tomečak, Kneževič, Marič, Škarabot - Pokrivač, Maleš - Jugovič (20. Krvžič), Alispahič (77. Močinič), Sharbini (60. Zlomislič) - Benko

Domáci začali nebojácne a s vervou sa pustili do súpera. Hneď v úvodnej minúte mohol otvoriť skóre po rohovom kope Škavrku hlavičkou Akakpo. V 3. min následne spálil tutovku Majtán. Po štvrťhodine hry sa takmer dostal do šance Mihalík, ale nedočiahol na Paurovu kolmicu. Žilinčania boli jednoznačne lepší ako ich súper, ale ďalšiu príležitosť mal až v 22. min Pich. Jeho hlavičkový pokus však bez problémov zneškodnil hosťujúci gólman. Potom sa hralo až do záveru polčasu len medzi šestnástkami bez výraznejšieho vzruchu. V nadstavenom čase prvého dejstva mohol otvoriť strelecký účet Benko, ale Dúbravka vyškriabal jeho technickú strelu na rohový kop.

Druhá štyridsaťpäťminútovka sa začala rovnako ako prvá - tutovkou "šošonov". Po priamom kope Škvarku sa dostal k hlavičke Majtán a zdalo sa, že lopta sa dostala za bránkovú čiaru, resp. ju na nej zastavil rukou jeden z hosťujúcich hráčov. Rozhodca však videl nedovolený zákrok Majtána na brankára Rijeky. Sieť sa vlnila až o pár minút na opačnej strane. Pokrivač z hranice šestnástky trafil presne k žrdi a Dúbravka bol pri jeho pokuse bezmocný - 0:1. HNK mohol zvýšiť z rýchleho protiútoku v 66. min, loptu odkopol spred prázdnej bránky sklzom Akakpo. V 76. min mal vyrovnanie na hlave Majtán, jeho pokus by sa však nesmel smerovať presne do stredu bránky. MŠK bol nebezpečný predovšetkým zo vzduchu, ďalšiu hlavičku Majtána len s námahou vyboxoval Vargič. Päť minút pred koncom riadneho hracieho času zneškodnil chorvátsky brankár aj pohotovú strelu Škvarku. O vyrovnanie sa postaral v 89. min Mihalík. Slovenský tím v závere zovrel súpera pred jeho pokutové územie, ale z tlaku nevyťaž
il druhý gól znamenajúci predĺženie.

Hlasy:
Adrián Guľa (tréner Žiliny): "Najmä v prvom polčase sme videli vynikajúcu Žilinu, mali sme šancu hneď v 30. sekunde, vzápätí i druhú príležitosť. Boli sme aktívni, napádali sme súpera, ale neboli sme efektívni v zakončení. Aj vstup do druhého polčasu bol z našej strany dobrý. Mali sme tam gólovú príležitosť. Skúsený súper však vyťažil z minima, keď dal gól z jednej z troch striel. V konečnom dôsledku sa ukázalo sa, že rozhodol už prvý zápas v Chorvátsku. Súperovi gratulujem k postupu. Moji zverenci ukázali veľké žilinské srdce a myslím si, že boli lepší ako hráči Rijeky."

Matjaž Kek (tréner Rijeky): "Chcel by som pogratulovať mojim zverencom, že zvládli odvetu. Myslím si, že sme postúpili zaslúžene, v dvojzápase sme boli lepší. Treba však dodať, že Žilina bola nesmierne náročný a húževnatý súper. Rijeka pokračuje v pohárovej Európe, to ma teší. Čaká na nás ďalší súper a minimálne dva zápasy v EL UEFA, mám z toho skutočne radosť."