Dortmund s prvou prehrou, Mönchengladbachu podľahol 0:2

NETKY.SK • 5 Október 2013, 18:56 • 2 min

MNÍCHOV - Hráči Eintrachtu Braunschweig zaznamenali v sobotu naopak premiérové víťazstvo v aktuálnom ročníku, keď si z ihriska Wolfsburgu odviezli tri body za víťazstvo 2:0.

V 8. kole nemeckej bundesligy nestačili futbalisti Dortmundu na Mönchengladbach a prekvapujúco podľahli 0:2. Domáci spečatili svoj triumf až v záverečnej desaťminútovke po penalte Maxa Kruseho a presnom zásahu stredopoliara Reffaela. Pre lídra tabuľky Dortmund, ktorý dohrával stretnutie bez vylúčeného obrancu Matsa Hummelsa, to bola vôbec prvá prehra v sezóne.
Deľbou bodov po remíze 2:2 sa skončil súboj medzi Mainzom a Hoffenheimom. Domácemu tímu sa podarilo vydolovať bod až v záverečných minútach, keďže Hoffenheim až do 82. minúty viedol dvojgólovým rozdielom.

Sumár - 8. kolo: Schalke 04 - FC Augsburg 4:1 (2:1) Góly: 16. Boateng (z 11 m), 28. Szalai, 78. Szalai, 86. Meyer - 10. Molders, ČK: 16. Klavan (Augsburg)
Borussia Mönchengladbach - Borussia Dortmund 2:0 (0:0) Góly: 81. Kruse (z 11 m), 87. Raffael, ČK: 80. Hummels (Dortmund)
VfB Stuttgart - Werder Brémy 1:1 (1:1) Góly: 5. Harnik - 37. Petersen
VfL Wolfsburg - Eintracht Braunschweig 0:2 (0:1) Góly: 31. Bellarabi, 86. Kumbela
Mainz 05 - TSG 1899 Hoffenheim 2:2 (0:2) Góly: 82. Choupo-Moting, 90.+2 Noveski - 14. Volland, 22. Firmino