Ďaľšia medaila pre Slovensko: Kuřeja vo finále hodu kuželkou v Riu bronzový

NETKY.SK • 16 September 2016, 18:24 • 2 min

RIO DE JANEIRO - Slovenský reprezentant Marián Kuřeja skončil na XV. paralympijských hrách v Rio de Janeiro vo finále hodu kuželkou skupiny F51 bronzový výkonom 26,82 m.

Tridsaťšesťročný atlét figuroval pri svojej prvej účasti pod piatimi kruhmi po úvodnej časti na piatom mieste, ale napokon zlepšil svoj výkon a len dva centimetre ho delili od striebra. Víťazom sa stal Srb Željko Dimitrijevič, ktorý vylepšil vo finále vlastný svetový rekord.

"Pri prvých troch pokusoch ma rozhodilo, že sme sa dlho priväzovali a výsledok bol taký, že som hádzal menej ako bol môj osobák. V piatom pokuse sa mi napokon podaril hod, ktorý mi zabezpečil bronz a som rád, že som sa po rozpačitom začiatku prebojoval z piateho na tretie miesto. Šiesty pokus som mal najdlhší, bol by stačil aj na striebro. Bohužiaľ, skončil mimo výseč. Takže som napokon celkom spokojný, že z prvej paralympiády odchádzam s medailou, aj keď pred pretekmi som si tajne želal, aby zaznela slovenská ," povedal Marián Kuřeja.

hod kuželkou - finále:

1. Željko Dimitrijevič (Srb.) 29,96 m, 2. Miloš Mitič (Srb.) 26,84, 3. Marián KUŘEJA (SR) 26,82, 4. Amit Kumar Kumar (Ind.) 26,63, 5. Radim Běleš (ČR) 26,53, 6. Martin Zvolánek (ČR) 24,14

V piatok sa v Riu predstavia aj atlét Adrián Matušík (disk), lukostrelec Peter Kinik a boccista Samuel Andrejčík bude bojovať vo finále turnaja jednotlivcov kategórie BC4.

Výsledky piatkových vystúpení Slovákov na XV. paralympijských hrách v brazílskom Riu de Janeiro:

ATLETIKA
Hod kuželkou - muži - finále - kategória F51: 1. Željko Dimitrijevič (Srb.) 29,96 m, … 3. Marián Kuřeja (SR) 26,82

Disk - muži - finále - kategória F44: Adrián Matušík (SR) začiatok o 17.50 h (22.50 h SELČ)

BOCCIA
BC4 - jednotlivci:
finále:
Samuel Andrejčík (SR) - Leung Juk-wing (Hongkong) začiatok o 19.15 h (0.15 h SELČ už v sobotu ráno)

LUKOSTREĽBA
MUŽI
W1 - vyraďovacie súboje:
osemfinále: Peter Kinik (SR) - Manuel Sánchez Camús (Šp.) začiatok o 15.48 h (20.48 h SELČ)

PLÁVANIE
ŽENY
S13 (zrakovo postihnuté):
100 m voľný spôsob - rozplavby:
I. rozplavba: 1. Rebecca Meyersová (USA) 1:01,35 min, … 6. (celkovo 17. miesto) Karina Petrikovičová (SR) 1:06,18