Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
6. okt. 2022Natália
BratislavaBratislava 19°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
27.07.2022 18:50 Domov
Chystáte sa do prírody? Ministerstvo vnútra upozorňuje na túto dôležitú vec!
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
27.07.2022 18:50 Domov

Chystáte sa do prírody? Ministerstvo vnútra upozorňuje na túto dôležitú vec!BRATISLAVA - Zvýšené nebezpečenstvo vzniku požiarov aktuálne platí pre väčšinu územia Slovenska. Upozornilo na to ministerstvo vnútra a vyzýva ľudí na zodpovednosť a rešpektovanie zákazov.


Ministerstvo vnútra pripomína, že len od začiatku júla do stredy zasahovali hasiči pri 67 požiaroch v lesoch a rúbaniskách. Pri hasení v ťažko dostupnom teréne pomáhal aj vrtuľník ministerstva vnútra a ministerstva obrany.

 

„Nedbanlivosť a neopatrnosť môže viesť k zbytočným stratám nielen na životnom prostredí, ale aj na ľudských životoch, zdraví a majetku. Apelujem preto na občanov, aby sa správali zodpovedne," uviedol minister vnútra Roman Mikulec, ktorý zároveň vyzdvihol nasadenie profesionálnych i dobrovoľných hasičov pri tohtoročných letných požiaroch doma i v zahraničí.

 

Aktuálna situácia s plynom: Slovenský plynárenský priemysel prináša zlú správu!

 

 

V čase zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiarov, ktoré vyhlasujú jednotlivé hasičské okresné riaditeľstvá, je zakázané fajčiť alebo používať otvorený plameň (zápalky, zapaľovače, variče atď.) na miestach so zvýšeným nebezpečenstvom vzniku požiaru. Taktiež vypaľovať porasty bylín, kríkov a stromov, zakladať oheň v priestoroch alebo na miestach, kde môže dôjsť k vzniku požiaru či k jeho rozšíreniu. Rovnako je v tomto čase zakázané spaľovať horľavé látky na voľnom priestranstve.

 

 

„Zdôrazňujeme, že ak je v danej lokalite vyhlásený čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiaru, nesmie sa opekať ani na vyhradených miestach, teda akýkoľvek otvorený oheň je zakázaný," podotkli z rezortu vnútra. „Za porušenie týchto nariadení môže občan dostať pokutu do výšky 331 eur. Ak sa previní právnická osoba alebo fyzická osoba-podnikateľ, pokuta sa môže vyšplhať na 16 596 eur, " uviedol rezort Romana Mikulca. 

Ministerstvo tiež upozorňuje občanov, že niektoré okresné úrady (pozemkový a lesný odbor) vydali pre riziko vzniku požiarov aj zákaz využívania lesov verejnosťou.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR/Netky Ida Železníková

Foto:  UnsplashNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok