Anglický zázrak pokračuje - Leicester vyhral nad Citizens 3:1

NETKY.SK • 6 Február 2016, 15:51 • 2 min

LONDÝN - V úvodnom zápase 25. kola anglickej futbalovej Premier League zvíťazil líder súťaže Leicester City na ihrisku Manchestru City 3:1.

Po 15. triumfe v ročníku má prekvapenie sezóny na čele tabuľky už šesťbodový náskok.

"Líšky" sa ujali vedenia už v 3. min, keď sa po štandardnej situácii z hranice päťky presadil nemecký obranca Robert Huth. Na 2:0 zvýšil tri minúty po prestávke po rýchlom protiútoku a prihrávke Ngola Kanteho Riyiad Mahrez. V 60. min po rohovom kope Christiana Fuchsa Huth svojím druhým gólom v zápase upravil už na rozdiel troch gólov. Záverečné slovo mal v 87. min najlepší strelec Citizens Sergio Agüero, ktorý však už len kozmeticky zmiernil prehru domácich na 1:3.

Premier League - 25. kolo:

Manchester City - Leicester City 1:3 (0:1) Góly: 87. Agüero - 3. a 60. Huth, 48. Mahrez