Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Logá svetových automobiliek
15. apr. 2021Fedor
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Logá svetových automobiliek. Otvorte časovú os udalostí.
Toyota vyrába úžitkové vozy od roku 1935. Spoločnosť však nevznikla so zámerom vyrábať automobily.
Toyota vyrába úžitkové vozy od roku 1935. Spoločnosť však nevznikla so zámerom vyrábať automobily.
24.05.2019 16:37 Relax
Ako vznikla najväčšia automobilka sveta, a čo všetko skrýva jej logo?
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
24.05.2019 16:37 Relax

Ako vznikla najväčšia automobilka sveta, a čo všetko skrýva jej logo?BRATISLAVA – Je zaujímavé, že keď si máme predstaviť nejaký model auta, len málokoho napadne práve Toyota. Pritom je to najväčšia automobilka sveta. Vedeli ste ale napríklad, že vo svojich počiatkoch sa volala trochu inak a absolútne nepôsobila v automobilovom priemysle?


Japonská automobilka Toyota bola založená v roku 1939. Za svoju existenciu predala už milióny áut a stala sa jednou z najspoľahlivejších automobiliek na trhu. Spočiatku to tak ale vôbec nebolo. Toyota používala najprv názov "TOYODA", podľa zakladateľa Kiichira Toyodu, a zaoberala sa výrobou a predajom textilu.

 

 

Keď Japonsko trpelo pre vojnu s Čínou, spoločnosť na nátlak vlády začala vyrábať nákladné vozidlá. Nákladné vozy boli v tom čase veľmi potrebné najmä pre armádu. Keď však nepriatelia prišli na to, kto dodáva Japoncom vozidlá, plánovali celú továreň zbombardovať. Vojna však skončila skôr, ako sa samotný útok stihol zrealizovať. Našťastie sa tak nestalo a aj vďaka tomu mohla od roku 1935 vyrábať osobné vozidlá pre bežných ľudí.

 

Spoločnosť zmenila svoj názov po rozhodnutí majiteľa na "TOYOTA" v období, keď začala uverejňovať svoje vozidlá na európsky trh. Zaujímavé je, že nové meno znamenalo pre spoločnosť akýsi symbol šťastia. Keď slovo toyota napíšete v katakane (jeden z japonských jazykov), ​​trvá to presne osem ťahov. No a číslo osem predstavuje v ázijskej kultúre symbol šťastia.

 

 

Ako ale vlastne vzniklo jej logo? Dizajnéri japonskej automobilky pracovali na tvorbe údajne až 5 rokov, aby sa ubezpečili, že všetci medzinárodní partneri ho budú akceptovať. Na prvý pohľad sa zdá, že logo značky Toyota je veľmi jednoduché a neskrýva v sebe žiadny význam. Opak je ale pravdou. Hovorí sa, že dva menšie prekryté ovály znázorňujú srdcia. Jedno patrí spoločnosti a to druhé zákazníkovi. Symbol má znázorňovať vzájomnú dôveru. Kolmé ovály pripomínajú zase písmeno "T" a koleso, teda dokopy ako auto. Ovál po obvode loga znázorňuje svet, teda prostredie v ktorom Toyota pôsobí. Čiary majú inú hrúbku. Aj toto je samozrejme zámer. Symbolizuje to tradičnú japonskú maľbu štetcom.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

После АВТОВАЗа больше всех приходится считать автомобили Toyota. Уж так сложилось. . То ли они очень популярны в России, то ли водители на них лихие, но факт остаётся фактом... . А вы знаете, что означает логотип Toyota? . Есть три варианта: . 1. На логотипе изображено ушко иголки с продетой в неё ниткой. Дань истории поскольку изначально фирма занималась ткацким оборудованием. . 2. Японская концепция. Малый овал - сердце клиента, средний овал - сердце машины и большой овал объединяет их и олицетворяет стремление к совершенству. . 3. В логотипе зашифрованы буквы T, O, Y, O, T, A. Если присмотреться то их можно все найти. Что мне нравится в этих машинах? Их простота при расчете. . Составных деталей мало, кузовные все понятные и расположены логично. С подбором запчастей проблем нет. Очень большой выбор как оригинальных так и аналогов. . Автомобили крепкие! При столкновениях редко повреждаются механические узлы. В основном железо. . Было пару серьезных аварий, где от машины практически ничего не оставалось, а водители и пассажиры отделывались небольшими ушибами. . . . #тойота #toyota86 #toyotalove #toyotalogo #осаго #натачке #тачка #экспертиза

Príspevok, ktorý zdieľa Автоюрист в Оренбурге (@paradigma56.ru),

 

A to ešte ani zďaleka nie je všetko. Jednoduchosť znaku v sebe skrýva tiež určitú podstatu. Dizajnéri ho navrhli schválne takto, aby bolo veľmi dobre rozpoznateľné. Dokonca aj keď sa naň pozeráte cez spätné zrkadlo, vyzerá tak isto. Dokonalá symetrickosť je ďalším skrytím prvkom. Pokiaľ sa pozeráte pozorne, v tomto logu nájdete aj celý skrytý názov automobilky, teda písmená T-O-Y-O-T-A. Poďme sa na to teda pozrieť spoločne. Stred loga predstavuje písmeno "T", vonkajší ovál "O". Menšie ovály v strede tvoria písmená "Y" a "A".

 

 

Tak, a čo poviete na logo Toyoty teraz? Ešte stále sa vám zdá úplne jednoduché, a bez akéhokoľvek významu? Toyota je jednoducho neuveriteľne úspešná spoločnosť a jej navonok jednoduché logo v sebe skrýva neskutočnú symboliku. 

 

 


reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: netky LČ

Foto:  Pixabay, Instagram, Facebook, TASR, SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok