Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
4. feb. 2023Veronika
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Zamestnávatelia žiadajú zníženie sankcií pri omeškaní platieb odvodov
Zamestnávatelia žiadajú zníženie sankcií pri omeškaní platieb odvodov
21.01.2021 10:34 Domov
Zamestnávatelia žiadajú vládu o zníženie sankčných úrokov pri omeškaní platieb odvodov
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
21.01.2021 10:34 Domov

Zamestnávatelia žiadajú vládu o zníženie sankčných úrokov pri omeškaní platieb odvodovAsociácia strojárskeho a elektrotechnického priemyslu v súčasnosti združuje 33 spoločností, ktoré spolu zamestnávajú viac ako 20-tisíc zamestnancov. Žiadajú, vládu o zníženie sankčnej úrokovej sadzby pri omeškaní platieb sociálnych a zdravotných odvodov.


Zamestnávatelia združení v Asociácii strojárskeho a elektrotechnického priemyslu žiadajú, vládu o zníženie sankčnej úrokovej sadzby pri omeškaní platieb sociálnych a zdravotných odvodov. Súčasné úroky považujú za neopodstatnene vysoké. Zníženie požadovali už v máji minulého roka. 


"Extrémne vysoké sankčné úroky na úrovni viac ako 15 % sú v súčasnej kríze pre mnohé podniky likvidačné. Mnohé firmy v pandémiou najviac postihnutých oblastiach hospodárstva nemajú zdroje ani na výplaty svojich zamestnancov, nieto ešte na platenie odvodov," upozorňuje prezident ASEP Jozef Špirko. Sankčné platby budú totiť podľa neho ďalšou ranou a možno aj poslednou hlavne pre malé a stredné podniky, ktorých existencia je veľmi ohrozená.

 Toto opatrenie nevyžaduje žiadne ďalšie zdroje zo štátneho rozpočtu. "Zníženie sankčných úrokov pomôže predovšetkým tým podnikom, ktoré budú bojovať o svoju existenciu a v prípade ich krachu by štát nedostal nielen sankčné úroky, ale ani ďalšie dane a odvody, ktoré by mohli zaplatiť v budúcnosti," tvrdí asociácia. Zamestnávatelia opätovne žiadajú, aby sa aj touto témou ministerstvo financií a vláda urýchlene zaoberali a v skrátenom legislatívnom konaní predložili potrebné návrhy do parlamentu.

Asociácia strojárskeho a elektrotechnického priemyslu v súčasnosti združuje 33 spoločností, ktoré spolu zamestnávajú viac ako 20-tisíc zamestnancov. reklama


reklama


Zdroj: SITA/ Netky Kristýna Peštová

Foto:  Unsplash/ Fb Ministerstvo financií SRNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
ad
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok