Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
2. dec. 2020Bibiána
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Terminal Vlak-Bus-Shopping má veľké šance stať sa Stavbou roka 2017
Terminal Vlak-Bus-Shopping má veľké šance stať sa Stavbou roka 2017
19.02.2018 14:25 Domov
Nová autobusová stanica v Banskej Bystrici je kandidátom na Stavbu roka 2017
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
19.02.2018 14:25 Domov

Nová autobusová stanica v Banskej Bystrici je kandidátom na Stavbu roka 2017BANSKÁ BYSTRICA - Kandidátom na titul Stavba roka 2017 je Terminal Vlak-Bus-Shopping, nová hybridná autobusová stanica s obchodným centrom v Banskej Bystrici.


Či ho skutočne aj získa, ukáže sa 11. apríla v rámci otváracieho večera veľtrhov Coneco a Racioenergia v Bratislave. "Čoskoro bude osemčlenná odborná porota posudzovať všetky kvality pilotného projektu Terminal Vlak-Bus-Shopping. Stavbu odborná porota posunula do druhého súťažného kola. To znamená, že výnimočnosť architektonického a urbanistického riešenia, funkčnosti a vplyvu na životné prostredie, kvality použitých materiálov ako i stavebnú realizáciu, ekológiu a energetickú náročnosť posúdia najlepší slovenskí odborníci priamo na mieste za prítomnosti stavebníka, projektanta, zhotoviteľa, stavbyvedúceho a ďalších osôb zúčastnených na projekte," informoval TASR Terminal shopping tím.

 

Zharmonizovanie dvoch dopravných uzlov so službami pre cestujúcich do jednej budovy ako aj samotné prevedenie projektu, doposiaľ jediného tohto druhu v SR, viedli tvorcov k prihláseniu stavby do 23. ročníka celoštátnej verejnej neanonymnej súťaže organizovanej Združením pre rozvoj slovenskej architektúry a stavebníctva - ABF Slovakia s podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR.

 

Dominantou je časť autobusovej stanice s obchodnou pasážou, ktorá prostredníctvom ústredného veľkého presklenia komunikuje s okolitým priestorom. Skladba fasády má podľa autora architektonického riešenia Petra Styka umožniť maximálnu efektivitu pri možných zmenách v priebehu životnosti multifunkčnej budovy.

 

Budova je dvojpodlažná, pričom podzemné podlažie je prístupné pre peších, rovnako ako pre ľudí s obmedzeniami prostredníctvom rámp, schodov, výťahov a eskalátora. Autobusový terminál zahŕňa 19 stanovíšť a jedno združené pre MHD. Zázemie tvoria čakáreň, sociálne vybavenie i kancelárie, ktoré dopĺňajú prevádzky určené na prenájom. V priestore stanice sa nachádza aj stanovisko taxislužby.

 

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok