Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
Zatvoriť
Časová os: Koronavírus
14. apr. 2021Justína
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Tento článok sa nachádza v sérii Koronavírus. Otvorte časovú os udalostí.
Natália Milanová
Natália Milanová
26.02.2021 13:29 Domov
Ministerstvo spustilo web na pomoc kultúrnemu priemyslu
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
26.02.2021 13:29 Domov

Ministerstvo spustilo web na pomoc kultúrnemu priemysluSLOVENSKO - Ministerstvo spustilo web PomahameKulture.sk, kde možno nájsť informácie o aktuálnej pomoci, výzvach, dotáciách a mnohých ďalších aspektoch.


Webová stránka je určená na pomoc ľuďom z kultúrneho a kreatívneho priemyslu. Informovalo o tom ministerstvo na sociálnej sieti.

 

Na stránke PomahameKulture.sk nájdu záujemcovia zhromaždené všetky informácie o aktuálnych výzvach, dotáciách, štipendiách či rôznych projektoch.

 

Sú tam nielen informácie o pomoci od ministerstva kultúry, Fondu na podporu umenia a Audiovizuálneho fondu, ale aj od Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny, Ministerstva hospodárstva či samospráv.

 

Informácie na webe bude ministerstvo pravideľne aktualizovať.

Ministerka kultúry Natália Milanová poukázala na to, že pandémia najvýraznejšie zasiahla sektor kultúry a kultúrno-kreatívneho priemyslu, keď „zatvorila dvere“ kultúrnych inštitúcií a podujatí.

 

 

Podľa Milanovej ministerstvo pracuje na ďalších formách pomoci pre jednotlivé segmenty kultúry a kultúrno-kreatívneho priemyslu. „Náš ‚Korona tím‘ v úzkej spolupráci s predstaviteľkami a predstaviteľmi kultúry a kultúrno-kreatívneho priemyslu tvorí ďalšie formy pomoci, aby boli čo najprístupnejšie a najefektívnejšie pre čo najväčší okruh pracujúcich v tomto sektore,“ priblížila.
 

Podobný článok: REPORTÁŽ: Pomoc pre umelcov a ľudí v kreatívnom priemysle bude riešiť rezort kultúry, tvrdí Sulík

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Kristýna Peštová

Foto:  Fb Natália Milanová - ministerka kultúryNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok