Meszároš pálil slepými Philadelphia prehrala v Minnesote 0:2

NETKY.SK • 3 December 2013, 07:32 • 2 min

NEW YORK - Len dvaja slovenskí hokejisti zasiahli v noci na utorok do štvorzápasového programu zámorskej NHL.

Obranca Philadelphie Andrej Meszároš bol mimoriadne strelecky aktívny v zápase v Minnesote. Na domáceho brankára vyslal počas svojho viac ako 16-minútového pobytu na ľade päť striel, ani jedna sa však neujala. Letci napokon gól ani nedali a prehrali 0:2.

V stretnutí Montreal - New Jersey (3:2) sledoval víťazstvo svojich len zo striedačky brankár Peter Budaj.

V poslednom zápase Los Angeles zvíťazilo nad St. Louis tesne 3:2, hoci po dvoch tretinách viedlo 3:0. Všetky tri góly inkasoval slovenský brankár Jaroslav Halák, v záverečnej časti však zatiahol "roletu" a hoci sa bluesmanom podarilo skorigovať, ich druhý gól 16 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času prišiel neskoro. Halák mal 20 úspešných zákrokov.

Výsledky pondelkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:
New York Rangers - Winnipeg 2:5 (1:0, 1:2, 0:3)
Góly: 3. Zuccarello (McDonagh), 36. Callahan (B. Richards, Pouliot) - 29. Setoguchi (O. Jokinen, Thorburn), 30. Albert (Byfuglien), 53. O. Jokinen (Thorburn, Setoguchi), 59. O. Jokinen (Michael Frolík, Trouba), 60. Wheeler (Trouba, B. Little)

Montreal - New Jersey 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Góly: 29. R. Bourque (Desharnais, Subban), 37. Pacioretty (A. Markov, Desharnais), 50. Galchenyuk (Jemelin, R. Bourque) - 12. S. Bernier (Volčenkov, Henrique), 45. Ryder (Fayne, Gelinas)

Minnesota - Philadelphia 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Góly: 44. Pominville (M. Koivu), 45. Coyle (Spurgeon, Scandella)
Andrej Meszároš (Philadelphia) odohral 16:14 min a mal 5 streleckých pokusov.

Los Angeles - St. Louis 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)
Góly: 11. Stoll (Justin Williams, Regehr), 17. Toffoli (Doughty, M. Richards), 26. Toffoli (M. Richards, W. Mitchell) - 55. Shattenkirk (Tarasenko, J. Schwartz), 60. Oshie (Shattenkirk)