FL: Dunajská Streda doma remizovala so Slovanom Bratislava

NETKY.SK • 22 September 2014, 07:38 • 2 min

DUNAJSKÁ STREDA - V nedeľňajšom súboji 11. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaži Fortuna lige 2014/2015 sa v súboji FK DAC 1904 Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava zrodila remíza 1:1.

Po bezgólovom prvom polčase otvoril skóre duelu Seydouba Soumah, ktorý v 52. min využil veľkú chybu domáceho kapitána Petra Majerníka a nedal brankárovi P. Penksovi šancu - 0:1. Už o desať minút vo vlastnom pokutovom území fauloval hosťujúci Gorosito útočníka Pavla Jurča, za čo dostal červenú kartu a hlavný rozhodca Kráľovič nariadil pokutový kop. Ten bezpečne premenil Otto Szabó. Dunajská Streda mohla v závere duelu strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale strelu V. Horvátha odkopol z bránkovej čiary Lásik a Majerník netrafil odkrytú bránku Slovana.

Futbal - Fortuna liga 2014/2015 - 11. kolo - nedeľa:

FK DAC 1904 Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava 1:1 (0:0)
Góly: 62. O. Szabó (z pok. kopu) - 52. Soumah, ŽK: 38. G. Straka, 77. Peter Majerník, 84. V. Horváth - 64. Lásik, 83. Milinkovič, ČK: 60. Gorosito (Slovan), rozhodovali: Kráľovič - Weiss, Ádám

Dunajská Streda: P. Penksa - M. Turňa, Struhár, Peter Majerník, O. Szabó - G. Straka (69. V. Horváth), Krišto - E. Ujlaky, Štepanovský (78. Sabler), Brašeň - Pavol Jurčo
Slovan: D. Perniš - Čikoš, Niňaj, Gorosito, Jablonský - Grendel, Lásik - I. Žofčák (70. Milinkovič), Soumah (63. Kolčák), F. Kubík - Fořt (81. L. Peltier)