Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
3. jún. 2023Karolína
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Robert Fico
Robert Fico
03.02.2021 09:23 Domov
Fico prirovnal Jankovskú k politickému väzňovi, Lipšic a Krajniak sú podľa neho Pat a Mat a podal na nich trestné oznámenie
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
03.02.2021 09:23 Domov

Fico prirovnal Jankovskú k politickému väzňovi, Lipšic a Krajniak sú podľa neho Pat a Mat a podal na nich trestné oznámenieRobert Fico obhajuje Jankovskú. Vraj to nie je politická agenda. Okrem toho, podal trestné oznámenie na Lipšica.


Robert Fico sa snaží hájiť Moniku Jankovskú, v jeho očiach by ste našli asi aj slzy. Tvrdí, že to nie je agenda, je to teda naozaj súcit? „Je však stále nevinná, je to žena a matka, takto sa na ňu musíme pozerať a takto sa na ňu musí pozerať polícia aj prokuratúra,“ vyjadril sa vo videu venovanému obrane Jankovskej. Jeden nemenovaný politik sa vyjadril na tlačovej besede, že pokusy o samovraždu sa vo väzniciach stávajú častejšie než by sme chceli.

 

Prečo teda nie sú takto medializované i prípady, kedy sa vo väzení pokúsia o samovraždu otcovia maloletých detí, ktorí sedia vo väzbe za nejaké menej podstatné obvinenie? „Nie preto, že by sa obávala možných následkov konania, z ktorého je obvinená ale preto, ako sa k nej správajú a nemôže bojovať za svoju vlastnú pravdu,“ odôvodňuje Fico Jankovskej konanie.

 

 

Jankovská má rovnaké práva ako väčšina obvinených, medzi ktorých tiež patrí nanešťastie dosť matiek a žien, o ktoré sa neprejavuje až tak veľký záujem, keď „nemôžu bojovať za svoju vlastnú pravdu“. Možno to bude tým, že v právnom štáte je dôležitejšia pravda objektívna a potvrdená dôkazným materiálom a vyšetrovanímObviňuje Matoviča, že urobil z väzby „mučiaci nástroj“. „Matovič a spol. urobili z väzby mučiaci nástroj. Buď sa poddáte a začnete udávať, alebo zhnite vo väzbe a kľudne sa aj obeste,“ komentuje situáciu Fico. Nazýva svojich kolegov „barbarmi“ a  Moniku Tódovú „posadnutou“.

 

 

A keďže sa snaží bojovať za spravodlivosť, podáva podnet na generálnu prokuratúru. A to konkrétne na Lipšica a Krajniaka. Krajniak mal svojmu kamarátovi pomôcť získať previerku, pretože poslanci zabudli v rámci novely zákona zakomponovať do legislatívy, aby mohol ako kandidát požiadať o preverenie Národným bezpečnostným úradom aj advokát Lipšic. Podla neho vládna väčšina zabezpečila aby mohol kandidovať i neprokurátor. Vraj išlo o zákon šitý na mieru Lipšicovi. Nazýva ho inkvizítorom.

 

Vo svojom videu ich nazval Patom a Matom. Podľa neho by Lipšica a Krajniaka mali obviniť zo zneužitia právomoci verejného činiteľa. Údajne im obom hrozia veľmi vysoké tresty, pretože ide o trestný čin počas núdzového stavu. Vyjadril sa tiež, že Fico počíta i s obvinením voči jeho osobe za krivé obvine nie a ohováranie.reklama


Zdroj: Netky Kristýna Peštová

Foto:  Fb Robert FicoNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok