Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
3. jún. 2023Karolína
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
11.01.2023 14:30 Domov
Dôchodcovia, žijúci v cudzine, musia do konca januára doručiť potvrdenie o žití
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
11.01.2023 14:30 Domov

Dôchodcovia, žijúci v cudzine, musia do konca januára doručiť potvrdenie o žitíBRATISLAVA - Poberatelia dôchodkov zo Sociálnej poisťovne (SP), ktorí majú trvalý pobyt mimo územia Slovenska, sú povinní doručiť štátu v januári takzvané potvrdenie o žití. Informovala o tom Sociálna poisťovňa.


Ak dôchodca žije v Európskej únii (EÚ)/Európskom hospodárskom priestore (EHP), vrátane Švajčiarska, musí poslať tlačivo jedenkrát ročne a síce do 31. januára. Ak dôchodca žije mimo EÚ/EHS, vrátane Švajčiarska, je potrebné poslať tlačivo štyrikrát do roka, upozornila SP s tým, že najbližším termínom je 15. január. Takáto ohlasovacia povinnosť neplatí jedine pre poberateľov dôchodkov zo SP, žijúcich v Českej republike (ČR). "Sociálna poisťovňa a Česká správa sociálneho zabezpečenia si údaje vymieňajú elektronicky," priblížila poisťovňa. Tlačivá k predloženiu potvrdenia o žití posielala SP dôchodcom spolu s rozhodnutím o zvýšení dôchodku. Potvrdenie obsahuje čiarový kód, preto SP odporúča dôchodcom ho využiť v tejto forme. Ak dôchodcovia nemajú k dispozícii formulár s čiarovým kódom, stiahnu si ho na webovej stránke Sociálnej poisťovne. Po splnení tejto povinnosti môže SP naďalej vyplácať dôchodky bez prerušenia a prípadných komplikácií.reklama


Zdroj: TASR / KB NetkyNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
NAJČÍTANEJŠIE
reklama
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok