Marko Daňo
Marko Daňo
18.09.2018 09:21 Šport
Daňo pomohol gólom k výhre Winnipegu v príprave, debut Tatara za Montreal

NEW YORK - Slovenský hokejista Marko Daňo pomohol jedným gólom k víťazstvu Winnipegu nad Minnesotou 2:1 v nočnom prípravnom zápase NHL.

Dvadsaťtriročný útočník otvoril skóre duelu v 14. minúte, keď po akcii Brendana Lemieuxa zblízka dorazil puk do siete. Daňo odohral necelých desať minút, vyslal dve strely a prezentoval sa aj dvoma bodyčekmi.

V prípravných stretnutiach v noci na utorok sa objavili aj ďalší dvaja slovenskí útočníci. Víťazný debut v drese Montrealu absolvoval Tomáš Tatar, kanadský klub zdolal doma New Jersey 3:1. Tatar strávil na ľade 17 minút a uviedol sa dvoma strelami. V útoku hostí sa predstavil Marián Studenič, ktorý odohral 17 a štvrť minúty, pričom na súperovu bránku vyslal jednu strelu.

Výsledky prípravných zápasov NHL:

Florida - Nashville 0:5, Columbus - Buffalo 1:4, Florida II - Nashville II 3:5, New Jersey - New York Rangers 3:4 pp, Philadelphia - New York Islanders 3:1, Montreal - New Jersey II 3:1, Winnipeg - Minnesota 2:1 (DAŇO za domácich 1+0), Calgary - Edmonton 4:7