Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
5. mar. 2021Fridrich
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
20.11.2020 07:35 Kultúra
Cestoval z krajiny do krajiny, len aby vrátil ukradnutý mobil
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
20.11.2020 07:35 Kultúra

Cestoval z krajiny do krajiny, len aby vrátil ukradnutý mobilVraj otroctvo viac neexistuje a jeho krutovláda nad bezbrannými sa skončila v dávno pochovanej minulosti.


Vraj niet viac rozdielu medzi chudobným a bohatým, mužom či ženou, pretože zákon je spravodlivo naklonený k dobru a jeho úloha je pre každého rovnaká - chce, aby bolo zlo potrestané.


Nie je pre každého
Či je to naozaj pravda alebo len ďalšie klamstvo, ktoré sa už od útleho detstva vtĺka do hlavy s úmyslom otupiť zrak i sluch, nie je zrejme ťažké odhaliť. Aspoň nie tomu, kto nemá problém vidieť a čítať medzi riadkami.

 


Jedna z najúspešnejších autoriek na Slovensku Monika Wurm, sa rozhodla do najnovšej knihy zapracovať aj otázku novodobého zotročovania a využila na to majstrovský rozprávačský talent. Román Nedotknuteľný (Príbeh zlodeja z Indie), je určený pre silnú povahu, ktorá sa neschová pred poškvrnenou realitou.

 

Prečítajte si tiež: Prekonala koronavírus a toto by sme vraj mali vedieť všetci


Musí to napraviť
Ráhul, mladý muž z Indie, je nútený živiť sa čistením verejných toaliet. Prežiť nie je ľahké, a tak si vypomáha aj okrádaním turistov. Ako príslušník najnižšej spoločenskej vrstvy nedotknuteľných, cíti len bezútešnosť. Vrhá ho to tak hlboko na dno, až sa rozhodne dobrovoľne život ukončiť.

 

Našťastie, v osudnú noc vedie rozhovor so starým mudrcom, ktorý mu poradí, aby uchopil druhú šancu a napravil všetko, v čom pochybil. A Ráhul súhlasí, berie možnosť nového začiatku a vydáva sa naprieč krajinami, len aby vrátil mobilný telefón neznámej žene - navyše takej, ktorá si ukradla jeho myseľ i city.

 


Bude to strastiplná cesta a na každom rohu si vyčíha prekvapenie, ale nad všetkým sa ukáže aj bezhraničná odvaha, nikdy nekončiaca nádej a neprekonateľná láska.


Bolo to náhle
Nápad na vyskladanie príbehu sa Monike Wurm zrodil v lietadle a nie náhodou sa nachádzala vo výške nad Indiou. Stačila stotina sekundy a dej sa jej odohral vo fantázii ako film.

 

Pravdaže, potrebovala ešte ďalšie dva roky, aby zozbierala potrebný materiál a mohla tak s pokojným svedomím pracovať na románe, ktorý v sebe ukrýva fikciu aj skutočnosť.


„V knihe sa venujem závažným témam ako pornopriemysel, moderné otroctvo, sexuálne zotročovanie nielen žien, ale aj mladých mužov, obchod s orgánmi, cyber scamming – čo v preklade znamená okrádanie ľudí cez internet na báze podvodu, alkoholizmus, choroba, silný rasizmus a delenie spoločnosti podľa vrodeného postavenia, závislosť na liekoch, prostitúcia, násilie, obchodovanie s ľuďmi, prevážanie drog a utečencov. Samozrejme, nesmie chýbať láska a všetky jej podoby, nádej, odvaha, trpezlivosť, viera v lepší zajtrajšok, splnené sny, neha, túžba ochraňovať milovanú osobu… A ak si myslíte, že to všetko sa azda do jednej knihy ani nevmestí, tak mi verte, že áno," prezradila talentovaná spisovateľka, pričom dodala, že ideou knihy je uvedomenie si, že nikto nie je len celkom dobrý alebo úplne zlý.

 


Nuž a zrejme nikomu nie je neznámy výrok, že pomsta chutí sladko. Monika Wurm prezradila, že do príbehu vsunula niečo ako osobnú pomstu voči človeku, ktorého, pochopiteľne, menovať nebude a čitateľ to tam ani nepostrehne. A prečo nie? Veď aj to je jedna z krás písania - vyrovnávať s krivdou sa dá aj šarmantne a kreatívne.

 

Mohlo by vás zaujímať: Bola to tragédia aj zázrak rovno pri bankomate!reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

NAJČÍTANEJŠIE
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok