Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
4. dec. 2021Barbora
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
TWiinS
TWiinS
21.10.2021 11:14 Domov
TWiiNS majú nečakanú novinku. Vrátili sa do legendárnej Zlatej brány!
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
21.10.2021 11:14 Domov

TWiiNS majú nečakanú novinku. Vrátili sa do legendárnej Zlatej brány!Dvojičky Daniela a Veronika Nízlové prechádzajú v posledných rokoch významnou životnou zmenou. Daniela sa stala začiatkom roka 2020 mamou Lindy a Veronika privedie na svet svojho prvého potomka v novembri tohto roka. Aj tieto udalosti priviedli sestry Nízlové k vytvoreniu nového projektu pre deti -TWiiNS Kids.


 

„Samotný nápad vznikol počas osláv narodenín Daniely, Veroniky a mojej manželky v máji 2020. Keďže Danielu a Veroniku poznám od ich speváckych začiatkov, prišlo mi zaujímavé, aby sa pozreli na pozoruhodný fenomén detskej tvorby – legendárnu reláciu z košického televízneho štúdia – Zlatú bránu. Tá počas troch desaťročí vygenerovala desiatky skladieb, ktoré sú dodnes tým najlepším, čo v tejto oblasti hudobnej tvorby na Slovensku vzniklo,“ povedal hudobný dramaturg Juraj Čurný. Na skladbách pre Zlatú bránu sa podieľali takí významní skladatelia ako Vladimír Figar, Ali Brezovský, Ivan Horváth a mnoho ďalších vrátane napríklad Pavla Hammela. Medzi textami nájdeme aj zhudobnené detské básničky Ľudmily Podjavorinskej, Márie Rázusovej Martákovej, Kristy Bendovej.

 

Možno vás zaujme: VIDEO: Raper Osem a spevák Yael zverejnili novú skladbu a videoklip

 

Reálne kontúry začal projekt získavať v roku 2021, keď otehotnela aj Veronika a teda prechod k inému žánru hudobnej produkcie bol logický a prirodzený. „Ako mama a budúca mama sa už na tvorbu pozeráme aj trochu inými očami. Je veľmi príjemné vracať sa aj do nášho detstva a keď naše verzie skladieb zo Zlatej brány púšťame rodine a priateľom, častokrát sa stretávame s čistou emóciou spomienok na detstvo a výchovu detí. Ešte stále sa mnohým vynárajú doslovné texty a od začiatku až do konca skladby si ich spievajú s nami,“ povedali dvojičky.

 

 

 

Skladba Bábika na kľúčik vznikla v závere existencie Zlatej brány v druhej polovici 90. rokov. Autorom hudby je René Ražek, text napísal Jozef Urban. Predznamenáva vydanie celého albumu Zlatá brána dokorán 2021, ktorý vyjde ešte tento rok pred Vianocami vo vydavateľstve OPUS.

 

„Ponúkol som Daniele a Veronike svoj výber s tým, že majú voľnú ruku v tom, aké skladby by chceli naspievať. Príjemne ma prekvapili v tom, že si výber rovnomerne rozdelili v čase. Sú tam pesničky z troch desaťročí – od tých notoricky známych až po také, ktoré si zaslúžia svoje znovuobjavenie,“ povedal Juraj Čurný. „Juraj nám ponúkol viacero výborných skladieb, medzi ktorými bola aj Drobná povedačka. Tú sme ako jedinú nepoznali. Musíme však priznať, že sa úplne presne trafil a z tejto skladby je krásna bodka na záver albumu. Teší nás, že jej autormi sú páni Hammel a Feldek,“ doplnili Daniela s Veronikou.

 

 

Nové moderné hudobné podklady pripravili Zoli Tóth, Jimi Cimbala a Ľubomír Mazák v štúdiu Randal Group v Seredi. Videoklip ku skladbe Bábiky na kľúčik sa nakrúcal v Bratislave, je farebný, veselý a plný tanca v podaní tanečníc Cheeky Monkeys a La Portella. V druhej polovici videoklipu Veronika prezrádza pohlavie bábätka...

 

 

 

 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: TS-Andrea Čurná/ Netky red.

Foto:  Reprofoto YoutubeNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto
ilustračné foto

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok