Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
10. apr. 2021Igor
BratislavaBratislava 15°
Biblia
TV program
Moje Netky
Ilustračné foto
Ilustračné foto
08.01.2021 10:08 Kultúra
Tri tipy, ako to celé prežiť a nezblázniť sa
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
08.01.2021 10:08 Kultúra

Tri tipy, ako to celé prežiť a nezblázniť saKto by nechcel poznať recept na kvalitnejší spôsob žitia?


Je predsa celkom zrejmé, že v otázke bytia nie je nikto celkom zbehlý, každému sa sem-tam pošmykne noha, kým kráča za šťastím. A ak aj niekto vlastní v duši stopercentnú spokojnosť, vždy sa dá niečo zlepšiť.


Nie je to návod
Nie, neponúka sa návod, ktorý zaručene prinesie výsledok, a to len vďaka splneniu určitých podmienok. Je to skôr rada a obrátenie pozornosti na to, na čom skutočne záleží.

 

Knižné tipy neuškodia, naopak, ak sa odváži vyskúšať čítanie, potom sa zaiste odohrá niečo naozaj dobré a hodné radosti.

 

Max Lucado, O nič nebuďte ustarostení
Max Lucado je kazateľ, ktorý si získal lásku a obdiv vďaka hlbokým úvahám a schopnosti súcitiť aj s tou najzložitejšou ľudskou povahou.

 

Jeho knižný počin s názvom O nič nebuďte ustarostení, predstavuje nádej pre každého. Nech stres akokoľvek zmáha, nech úzkosť akokoľvek silno klope na dvere a snaží sa vynútiť si vstup do srdca, odpovedať sa jej nemusí kladne.

 

 

Riešenie sa nachádza v Bohu a v tom, aby sa mu i ten najmenší problém predkladal v modlitbe. Veľkým prínosom je i autorova schopnosť vniesť humor aj tam, kde by ho hádam nikto nevidel. Bude to smiech cez slzy, ale aj ten je občas potrebný.

 

Prečítajte si tiež: Už ako dvojročný sa presvedčil, že Boh je skutočný


Levi Lusko, Očami leva
Jeho dcéra mala len päť rokov, keď navždy opustila svet. Dodýchala vďaka astmatickému záchvatu, ktorý bol natoľko silný, že ho nebolo možné utlmiť.

 

Čítať riadky napísané mužom so zlomeným otcovským srdcom, nebolo vždy jednoduché. Ale on dielo nevytvoril s cieľom poriadne sa vyváľať v bolesti a nechať sebaľútosť, nech ho zdeptá do zošalenia.

 

 

Naopak, Levi Lusko nechce pomoc, on sám pomáha. Upriamuje pozornosť na zem, na nebo a na všetko, čo sa nachádza medzi pozemskou a nebeskou kapitolou.

 

Dokáže nájsť dobro aj v spleti tragédie obrovských rozmerov. Očami leva má moc človeka zmeniť, niečo mu zoberie, ale oveľa viac mu toho dá. Stačí len skúsiť.

 

Mohlo by vás zaujímať: Je očkovanie naplnením proroctva z Biblie o zavádzaní čipov?


Lysa TerKeurst, Vyvedená z miery
Niekedy nič nevychádza podľa vopred daného plánu. Pokazí sa počítač a aj telefón, ani jedno dieťa nechce byť poslušné, a akoby to nestačilo, pes sa povracia a nie je nikto, kto by sa ochotne poberal na vyčistenie.

 

Reakcia je potom, pochopiteľne, hnev, frustrácia a myšlienka, že v chaose sa nedá existovať. Lysa poukazuje na to, že aj v nedokonalosti je občas dokonalosť. Boh vie, že v ľudskom tele sa chybuje, dôležité je nevzdať sa a vždy napredovať. Pomaly, krôčik po krôčiku.reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: Netky Michaela Mihoková

Foto:  PixabayNašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok