EL: Eindhoven v dohrávanom zápase remizoval v Estorile, zaistil si postup

NETKY.SK • 28 November 2014, 18:00 • 2 min

ESTORIL - Futbalisti holandského PSV Eindhoven si kolo pred koncom skupinovej fázy Európskej ligy UEFA 2014/2015 zaistili postup do jarného šestnásťfinále.

V piatkovom dohrávanom stretnutí 5. kola E-skupiny EL uhrali na ihrisku GD Estoril Praia remízu 3:3, vďaka ktorej si s predstihom zabezpečili druhú priečku v tabuľke. Portugalský tím už nemôže skončiť lepšie ako tretí a po záverečnom skupinovom zápase sa so súťažou rozlúči.

Vo štvrtok večer hlavný rozhodca Martin Strömbergsson spolu s delegátom UEFA pre silný dážď stretnutie prerušili po prvom polčase za stavu 3:2, o deň neskôr dohrali aktéri zvyšných 45 minút. Estoril držal vedenie a svoju nádej na postup až do 82. minúty, potom vyrovnal skóre po skvelej individuálnej akcii Georginio Wijnaldum. V dramatickom závere hostia ubránili bod a získali tak postupovú definitívu.

E-skupina:
GD Estoril Praia - PSV Eindhoven 3:3 (3:2) - štvrtkový zápas prerušený po 1. polčase, dohraný v piatok
Góly: 12. Tozé, 30. Kuca, 39. Amado - 6. Depay, 14. Narsingh, 82. Wijnaldum