Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
BratislavaBratislava
Biblia
TV program
Moje Netky
Rafael Rafaj
Rafael Rafaj
16.07.2016 16:16 Domov
Aliancia za čistú hru víta zámery ministerstva financií
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
16.07.2016 16:16 Domov

Aliancia za čistú hru víta zámery ministerstva financiíBRATISLAVA - Aliancia za čistú hru – Clarify víta prvé konkrétne zámery, spresňujúce a sprísňujúce opatrenia ministerstva financií k zmene zákona o hazardných hrách.


Ako uvádza výkonný riaditeľ Aliancie za čistú hru Rafael Rafaj, vítajú najmä zvýšenie ochrany spotrebiteľa a opatrení proti nelegálnym činnostiam. Opatrenie zamedzujúce a priori prístup poberateľom pomoci v hmotnej núdzi k hazardným hrám je podľa aliancie racionálne a systémové, lebo práve táto skupina najviac kazila obraz verejnosti na herný a zábavný priemysel.


"Viaceré novinky v zákone sú kompatibilné s pripomienkami, ktorými aliancia v máji vstúpila do pripomienkového konania. Ide najmä o riešenie občanmi a obcami kritizovanej hustoty herní zvýšením minimálneho počtu hracích prístrojov v jednej prevádzke. Toto opatrenie minimálnymi kvótami a zvýšením odvodov prirodzene vyčistí nadmerný počet malých a najproblémovejších prevádzok," uvádza Rafaj s tým, že táto cesta je rozumnejšou alternatívou k úplnej prohibícii. Zvýšenie odvodov pri výherných automatoch by podľa aliancie poctiví prevádzkovatelia mali vnímať ako príspevok k zvýšeniu spoločenskej zodpovednosti, pretože opatrenie očistí prostredie od najkritizovanejších a najrizikovejších druhov hybridných prevádzok.


Aliancia za čistú hru tiež víta otvorenie problému čierneho trhu webových prevádzkovateľov nelegálne poskytujúcich on-line služby dostupné zo Slovenska. Okrem zákazu propagácie pre zahraničného prevádzkovateľa online hier je potrebné vyriešiť liberalizáciu a pôsobenie zo zahraničných serverov alebo štátov. Nové opatrenie a pojem „zakázaná ponuka“ preto treba podľa aliancie spresniť a explicitne rozšíriť na všetky nelegálne ponuky, tuzemské, aj zahraničné. Aliancia však upozorňuje, že pri reforme a liberalizácii prostredia online hier sa na druhej strane žiada chrániť okrem hráčov, daňového systému, aj ekonomický záujem štátu a domácich podnikateľov. "Je totiž úplne jedno, či patologický hráč pochádza z hrania v kamenných herniach alebo z hrania online hier na internete – ostáva na krku slovenskej spoločnosti aj s následkami," dodáva Rafaj.

 

Liberalizácia a následná regulácia a ochrana domáceho trhu cez licencie udeľované domácim poskytovateľom na všetky druhu hazardu je preto podľa aliancie legitímne opatrenie, ktoré sleduje medzinárodné trendy a vývoj aj v prostredí európskeho voľného trhu, najmä v malých štátoch.


Aliancia súčasne očakáva, že Slovensko využije funkciu predsedníctva a v oblasti digitalizácie nastolí aj problematiku online gamblingu s legitímnou ochranou domáceho trhu.


 reklama


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok