Odosielam na server ...

Vedeli ste, že na stránke Netky.sk existuje možnosť zobrazovať iba pozitívne správy? Ak nemáte chuť čítať o násilí, ľudskom nešťastí či katastrofách, zapnite si Filter pozitívnych správ a dozviete sa všetko pozitívne, čo sa okolo nás deje.

OK, rozumiem
20. sep. 2020Ľuboslav
BratislavaBratislava 14°
Biblia
TV program
Moje Netky
Rafael Rafaj
Rafael Rafaj
16.07.2016 16:16 Domov
Aliancia za čistú hru víta zámery ministerstva financií
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
loader
ZOBRAZIŤ VIAC
16.07.2016 16:16 Domov

Aliancia za čistú hru víta zámery ministerstva financiíBRATISLAVA - Aliancia za čistú hru – Clarify víta prvé konkrétne zámery, spresňujúce a sprísňujúce opatrenia ministerstva financií k zmene zákona o hazardných hrách.


Ako uvádza výkonný riaditeľ Aliancie za čistú hru Rafael Rafaj, vítajú najmä zvýšenie ochrany spotrebiteľa a opatrení proti nelegálnym činnostiam. Opatrenie zamedzujúce a priori prístup poberateľom pomoci v hmotnej núdzi k hazardným hrám je podľa aliancie racionálne a systémové, lebo práve táto skupina najviac kazila obraz verejnosti na herný a zábavný priemysel.


"Viaceré novinky v zákone sú kompatibilné s pripomienkami, ktorými aliancia v máji vstúpila do pripomienkového konania. Ide najmä o riešenie občanmi a obcami kritizovanej hustoty herní zvýšením minimálneho počtu hracích prístrojov v jednej prevádzke. Toto opatrenie minimálnymi kvótami a zvýšením odvodov prirodzene vyčistí nadmerný počet malých a najproblémovejších prevádzok," uvádza Rafaj s tým, že táto cesta je rozumnejšou alternatívou k úplnej prohibícii. Zvýšenie odvodov pri výherných automatoch by podľa aliancie poctiví prevádzkovatelia mali vnímať ako príspevok k zvýšeniu spoločenskej zodpovednosti, pretože opatrenie očistí prostredie od najkritizovanejších a najrizikovejších druhov hybridných prevádzok.


Aliancia za čistú hru tiež víta otvorenie problému čierneho trhu webových prevádzkovateľov nelegálne poskytujúcich on-line služby dostupné zo Slovenska. Okrem zákazu propagácie pre zahraničného prevádzkovateľa online hier je potrebné vyriešiť liberalizáciu a pôsobenie zo zahraničných serverov alebo štátov. Nové opatrenie a pojem „zakázaná ponuka“ preto treba podľa aliancie spresniť a explicitne rozšíriť na všetky nelegálne ponuky, tuzemské, aj zahraničné. Aliancia však upozorňuje, že pri reforme a liberalizácii prostredia online hier sa na druhej strane žiada chrániť okrem hráčov, daňového systému, aj ekonomický záujem štátu a domácich podnikateľov. "Je totiž úplne jedno, či patologický hráč pochádza z hrania v kamenných herniach alebo z hrania online hier na internete – ostáva na krku slovenskej spoločnosti aj s následkami," dodáva Rafaj.

 

Liberalizácia a následná regulácia a ochrana domáceho trhu cez licencie udeľované domácim poskytovateľom na všetky druhu hazardu je preto podľa aliancie legitímne opatrenie, ktoré sleduje medzinárodné trendy a vývoj aj v prostredí európskeho voľného trhu, najmä v malých štátoch.


Aliancia súčasne očakáva, že Slovensko využije funkciu predsedníctva a v oblasti digitalizácie nastolí aj problematiku online gamblingu s legitímnou ochranou domáceho trhu.


 reklama


reklama


Kríza, ktorú priniesol koronavírus, nás silno zasiahla. Vopred ďakujeme každému, kto zašle hoci len niekoľko centov na náš účet SK30 7500 0000 0040 2698 9329 Pomôžete tak ľudom, ktorí už roky pracujú pre vás, našich čitateľov, a to aj napriek nižšiemu platu či predĺženému pracovnému času.


Zdroj: NETKY.SK, SITA, TASR

Foto:  SITANašli ste chybu, alebo máte tip na zaujímavý článok? Napíšte nám na redakcia@netky.sk

Diskusia

Komentáre


Na tento článok reagovalo
užívatelia: 0 komentáre: 0

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
ZOBRAZIŤ VIAC
loader
loader
Kliknutím zavriete
Obrázok