Články

Predseda PS Šimečka: "Naďalej komunikujeme na všetkých úrovniach s predstaviteľmi strán, ktoré by mohli zložiť štvorkoalíciu."

10.10 2023 19:00

BRATISLAVA - Predseda PS Šimečka uvádza, že strana aj naďalej komunikuje s predstaviteľmi ďalších strán, ktoré by mohli zložiť štvorkoalíciu. Údajne všetko aktuálne stojí na strane Hlas, ktorá sa má vyjadriť k ponuke, ktorú im dali Progresívci.

Podľa Progresívcov pre dôveryhodnosť vlády nemožno dať Hlasu-SD premiéra i vnútro

8.10 2023 12:30

BRATISLAVA - Hnutie Progresívne Slovensko (PS) sa nestotožňuje s názorom SaS, že pre vznik štvorkoalície je potrebné Hlasu-SD ponúknuť okrem postu predsedu vlády aj ministerstvo vnútra. PS zároveň upozornilo, že podobné verejné výzvy zo strany SaS nepovažuje za šťastný vstup do rokovaní.

Progresívne Slovensko podporuje úradnícku vládu vo vyhlásení zonácie Národného parku Veľká Fatra

3.10 2023 12:30

BRATISLAVA - Progresívne Slovensko podporuje úradnícku vládu premiéra Odóra vo vyhlásení zonácie Národného parku Veľká Fatra, reaguje tak na vyhlásenie Smeru, ktorý chce rozhodnutie ponechať na novú vládu. "Považujeme to za otázku najvyššej naliehavosti, pretože zonácia národných parkov je kľúčová pre ich fungovanie," vyhlásil europoslanec PS a odborník na životné prostredie Michal Wiezik.

Progresívne Slovensko: Antikampaň proti PS pokračuje, na sociálnych sieťach sa šíri deepfake nahrávka o zvyšovaní cien piva

27.9 2023 11:00

BRATISLAVA - Na sociálnych sieťach sa šíri deepfake nahrávka hlasu predsedu Progresívneho Slovenska Michala Šimečku, v ktorej hovorí o drastickom zvýšení cien piva. Táto nahrávka nie je pravdivá, ide o ďalšiu dezinformačnú kampaň proti PS, varuje Šimečka.

Progresívne Slovensko čelilo krátko pred voľbami ďalšiemu hackerskému útoku

24.9 2023 17:30

BRATISLAVA - "Progresívne Slovensko čelí krátko pred voľbami ďalšiemu hackerskému útoku na svoju webovú stránku, na odstránení problému intenzívne pracuje. Jednu vec vám vieme sľúbiť naisto: nezastavia nás - klamstvami, vyhrážkami, ani útokmi," vyhlásil predseda PS a podpredseda EP Michal Šimečka.

Strana PS varuje pred ,,tajnými službami," ktoré pre Slovensko predstavujú bezpečnostné riziko. Obvinenie nominantov Smeru a SNS je podľa Progresívcov alarmujúce

19.9 2023 14:00

BRATISLAVA - Po bývalom aj súčasnom riaditeľovi SIS či riaditeľovi NBÚ sú už obvinení aj exriaditelia Vojenského spravodajstva, obaja nominanti Smeru a SNS. Súčasné fungovanie spravodajských a bezpečnostných služieb patrí do minulosti a je načase ho zmeniť, vyhlásil predseda Progresívneho Slovenska a podpredseda EP Michal Šimečka.

Predseda PS Šimečka: "Vládu nemusí zostavovať Smer. Poďme všetci presviedčať nerozhodnutých, aby slušnosť zvíťazila"

18.9 2023 15:45

BRATISLAVA - Progresívne Slovensko apeluje, aby sme sa všetci sústredili na presviedčanie nerozhodnutých, tí podľa hnutia rozhodnú o tom, kto bude zostavovať vládu. Každý jeden človek môže pomôcť rozhovormi s tými, ktorí v jeho okolí ešte váhajú či prísť k voľbám. Potrebujeme s nimi viesť pozitívnu, slušnú diskusiu a čo najviac z nich presvedčiť, aby prišli voliť niektorú z prodemokratických strán, ktoré majú reálnu šancu dostať sa do parlamentu, vyhlásil predseda PS a podpredseda EP Michal Šimečka.

Šimečka kritizuje "porazeneckú náladu" iných strán: Naozaj sa chcete zmieriť s tým, že vyhrá Smer?

16.9 2023 15:09

Progresívci sa dlhodobo prezentujú prozápadnou orientáciou, pričom varujú, že pri koalícii, ktorá by mohla obsahovať Smer alebo Republiku, by mohlo dôjsť k okloneniu Slovenska z jeho zahaničnej politiky a od spojenecov.

Strana PS sa vyhradzuje voči antikampani: "Antikampaň prerazila nové dno, najnovšie šíria dezinformácie o úmrtí nášho kolegu"

14.9 2023 15:15

BRATISLAVA - Progresívne Slovensko sa ohradzuje proti antikampani, ktorá klamlivo tvrdí, že poslanecký kandidát hnutia Tomáš Hellebrandt zomrel. Hnutie upozornilo, že pôvodcom hoaxu je extrémista Daniel Bombic, na ktorého súdy vydali už tri zatykače.

Predseda PS Šimečka: "Politici a političky akoby stratili kompas, namiesto otvorenia krízových mimoriadnych schôdzí riešia zástupné témy"

11.9 2023 16:45

BRATISLAVA - Neotvorenie mimoriadnych schôdzí ku kríze s pediatrami či s migráciou je nezodpovedné. Politici a političky akoby úplne stratili kompas a riešia iba zástupné témy, vyhlásil predseda Progresívneho Slovenska a podpredseda EP Michal Šimečka.

O budúcnosť Slovenska sa zaujíma aj prezident Macron, chceme byť garanciou nášho ukotvenia v EÚ a NATO

7.9 2023 15:05

BRATISLAVA - Budúcnosť Slovenska je v jednotnej a demokratickej Európe. Symbolom tejto vízie bolo včerajšie stretnutie predsedu hnutia a podpredsedu EP Michala Šimečku s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom.

Predseda PS Michal Šimečka sa stretol s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom

7.9 2023 08:30

PARÍŽ - Predseda Progresívneho Slovenska a podpredseda Európskeho parlamentu Michal Šimečka sa dnes v Elyzejskom paláci stretol s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom. "Slovensko po voľbách nemôže skončiť v medzinárodnej izolácii po boku Ruska, dnešné stretnutie s prezidentom Macronom je dôkazom, že spoľahlivých partnerov máme v Európe," vyhlásil Šimečka.

Pozvanie od prezidenta Macrona je symbolom Slovenska, ktoré po voľbách nemusí skončiť izolované

6.9 2023 10:45

Predseda Progresívneho Slovenska a podpredseda Európskeho parlamentu Michal Šimečka dnes odcestoval do Paríža na prijatie u francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona. Stretnutie Šimečku s prezidentom Macronom sa uskutoční v stredu ráno v Elyzejskom paláci.

Fico kritizuje registráciu migrantov na základe zákona, ktorý sám predložil do parlamentu. Ponúka chaos, my ponúkame konkrétne riešenia.

4.9 2023 13:15

Progresívne Slovensko reaguje na aktuálnu situáciu s migrantmi. Fico kritizuje registráciu migrantov na základe zákona, ktorý sám predložil do parlamentu. Ponúka chaos, my ponúkame konkrétne riešenia, vyhlásil zahraničnopolitický expert a podpredseda PS Tomáš Valášek.

Progresívne Slovensko predstavilo volebný program s názvom Plán pre budúcnosť

2.9 2023 19:00

Progresívne Slovensko dnes predstavilo volebný program s názvom Plán pre budúcnosť. Na Programovej konferencii hnutie priblížilo svoje tri priority a tiež desať konkrétnych opatrení ilustrujúcich, akú budúcnosť pre Slovensko chce.

Šimečka: Ústava garantuje demokratické zriadenie, ťažko si predstaviť, čo by z nej zostalo pri vláde Fica, Uhríka a Danka

1.9 2023 16:30

Ústava ma byť garanciou demokratického zriadenia a rovnosti pre všetkých, nie vitrínou, do ktorej si najrôznejší politici odkladajú svoje politické názory, vyhlásil pri príležitosti Dňa Ústavy SR predseda PS a podpredseda EP Michal Šimečka.

Šimečka: SNP bolo autentickým prejavom odporu veľkej časti nášho obyvateľstva proti čistému zlu, z jeho odkazu môžeme čerpať aj dnes

30.8 2023 11:00

BANSKÁ BYSTRICA - Progresívne Slovensko si uctilo pamiatku hrdinov Slovenského národného povstania. SNP predstavuje jednu z najlepších kapitol našich dejín, bolo autentickým prejavom odporu veľkej časti nášho obyvateľstva proti čistému zlu, vyhlásil predseda Progresívneho Slovenska a podpredseda EP Michal Šimečka.

M. Šimečka: "Vyzývam Fica na diskusný duel. Na tlačovkách na nás útočí, ale vyhol sa už druhej našej televíznej debate"

23.8 2023 13:22

BRATISLAVA - Robert Fico sa vyhol už druhému televíznemu duelu s predsedom Progresívneho Slovenska a podpredsedom EP Michalom Šimečkom. ,,Je mi ľúto, že Fico diskutovať odmieta, preto ho priamo vyzývam na diskusný duel," vyhlásil Šimečka.

Šimečka: Teší nás narastajúci záujem o voľbu zo zahraničia, aj ľuďom mimo domova záleží na budúcnosti krajiny

12.8 2023 12:00

BRATISLAVA - Progresívne Slovensko vyzdvihlo narastajúci záujem o voľbu zo zahraničia. Rekordný počet žiadostí je podľa predsedu PS a podpredsedu EP Michala Šimečku dôkazom, že aj ľuďom mimo domova záleží na budúcnosti a osude krajiny.

PS: " Odmietame populizmus a strašenie ľudí pri refixácii hypoték, chceme umožniť predĺženie splácania či hypotekárne prázdniny"

10.8 2023 12:19

BRATISLAVA - Progresívne Slovensko chce situáciu s hypotékami riešiť umožnením predĺženia splácania či hypotekárnymi prázdninami. Odmietame strašenie ľudí populistami na čele s Robertom Ficom, vyhlásil na tlačovej besede predseda PS a podpredseda EP Michal Šimečka.

Bihariová: Pravda vyhrala nad dezinformáciami, súd právoplatne usvedčil ĽSNS zo šírenia lží

8.8 2023 15:11

BRATISLAVA - Krajský súd v Banskej Bystrici po takmer 4 rokoch s konečnou platnosťou rozhodol v spore, ktorý voči strane Kotlebovci - ĽSNS viedla podpredsedníčka PS Irena Bihariová. Pravda vyhrala nad dezinformáciami a ĽSNS sa podarilo usvedčiť zo šírenia bohapustých lží o mojej osobe, ide o naozaj prelomový rozsudok, vyhlásila Bihariová.

Progresívne Slovensko vyráža na letnú kampaň, zamerať sa chce na nerozhodnutých voličov

7.7 2023 17:45

TRENČÍN - Progresívne Slovensko vyráža na letnú kampaň medzi ľudí. Zamerať sa chcú na nerozhodnutých voličov, pretože tí rozhodnú o víťazovi volieb, vyhlásil predseda PS a podpredseda EP Michal Šimečka.

close