Práve teraz

Článok

SUPERfinále 2024: Majstrovstvá Slovenska v školskom športe opäť spojili žiakov a žiačky z celého Slovenska

 • 18.06
 • 07:12

ŠAMORÍN - Tento rok sa stretlo v Šamoríne vyše 1300 účastníkov, aby ukázali svoje športové schopnosti a nadšenie pre aktívny životný štýl. Výnimočné výkony žiakov aj bohatý sprievodný program prispeli k tomu, aby bolo SUPERfinále 2024 nezabudnuteľné. Podporiť mladých športovcov a športovkyne prišlo viacero známych osobností.

Článok

Maturanti majú posledné dva týždne na podanie žiadosti o štipendium vo výške najmenej 9 000 eur

 • 14.06
 • 18:41

BRATISLAVA - Zostávajú už iba dva týždne na podanie žiadosti štipendijnej schémy „Študujem doma, Slovensko ma odmení”. Rezort školstva vyzýva všetkých maturantov, aby neváhali a odoslali svoje žiadosti o štipendium najneskôr do 1. júla 2024. Až 1570 maturantov, ktorí plánujú pokračovať na slovenskej vysokej škole, môžu získať štipendium v hodnote minimálne 9 000 eur na tri roky. Cieľom štipendijnej schémy financovanej z Plánu obnovy a odolnosti SR je podpora vzdelávania aj motivácia talentovaných študentov, aby zostali študovať doma a prispievali k rozvoju Slovenska.

Článok

Medzinárodná konferencia v Martine oslavuje odvahu slovenských žien: Rok 2024 je aj rokom Adely Ostrolúckej a Aničky Jurkovičovej

 • 14.06
 • 17:15

MARTIN / BRATISLAVA - Pri príležitosti 200. výročia narodenia dvoch významných Sloveniek – Adely Ostrolúckej a Aničky Jurkovičovej vyhlásila Matica slovenská rok 2024 Rokom slovenských žien v národnom hnutí. Pri tejto príležitosti zorganizovala v Martine pod záštitou Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky v dňoch 13. a 14. júna 2024 vedeckú konferenciu s medzinárodnou účasťou „Slovenské ženy v národnom hnutí". Ide zároveň o prvé spoločné podujatie rezortu diplomacie a Matice slovenskej vyplývajúce zo vzájomne uzatvoreného memoranda o partnerstve.

Článok

Inovácie v triedach a najlepšie pedagogické postupy: Celoslovenská súťaž Príklady dobrej praxe na Viki má svojich víťazov

 • 14.06
 • 14:10

BRATISLAVA - Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR oznámilo víťazov druhého ročníka celoslovenskej súťaže Príklady dobrej praxe na Viki - Vzdelávacej a informačnej platforme. Slávnostné vyhodnotenie privítalo víťazov z celej krajiny, ktorí prezentovali svoje inovatívne pedagogické prístupy. Súťažiacich ocenil štátny tajomník rezortu školstva Slavomír Partila.

Článok

Historické skvosty Gemera sa rozozvučia renesančnou hudbou už túto sobotu

 • 13.06
 • 18:15

BANSKÁ BYSTRICA - Medzinárodný organový festival Vivat vox organi z Banskej Bystrice vyráža na cesty. So svojim programom zavíta už túto sobotu do Jelšavy a Rimavského Brezova, aby sem na Župné koncerty priniesol to najlepšie zo starej hudby.

Článok

Deň darcov krvi sa pripomína 20 rokov, súvisí s tým aj tohtoročná téma

 • 13.06
 • 16:35

ŽENEVA / NEW-YORK / BRATISLAVA - Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) vyhlásila 14. jún za Svetový deň darcov krvi v máji 2005. Prvýkrát ho však zorganizovali už rok pred tým pracovníci juhoafrickej Národnej transfúznej služby v Johannesburgu. Z tohto dôvodu sa pripomína jeho 20. výročie v piatok, 14. júna.

Článok

Národná rada Slovenskej republiky schválila novely vysokoškolských zákonov

 • 13.06
 • 08:15

BRATISLAVA - Poslankyne a poslanci Národnej rady prijali na aktuálnej schôdzi dve dôležité novely zákonov týkajúcich sa vysokého školstva. Tieto zmeny sa zásadne týkajú podpory tehotných študentiek a taktiež študentiek a študentov, ktorí sa starajú o deti do troch rokov. Zmeny sa dotknú aj študentov, ktorí sa starajú o dieťa so zdravotným postihnutím mladším ako päť rokov. Poslanci zároveň schválili novelu zákona o zabezpečovaní kvality vysokoškolského vzdelávania.

Článok

Slovenský someliér ohúril aj kráľovskú rodinu: Nalieval som víno Harrymu

 • 11.06
 • 11:03

BRATISLAVA - Jeden z najlepších znalcov vín na Slovensku obsluhoval anglického princa, ale aj varil a predával polievky v prvom polievkovom bare v našich končinách. O víne dokáže hodiny rozprávať tak fascinujúco, že si nápoj musíte zamilovať. K someliérstvu sa však Peter Kecskés (39) nedostal vôbec priamočiaro.

NajčítanejšieNajčítanejšie domáce


Práve sa prezerá
Vyhľadáva sa